SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Uzunköprü Göç Veren Değil, Göç Alan Bir Yer Olacaktır

OSB ile ilgili önemli çalışmalar yapılıyor..

Uzunköprü Göç Veren Değil, Göç Alan Bir Yer Olacaktır
Bu haber 06 Kasım 2018 - 9:49 'de eklendi ve 261 kez görüntülendi.

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve OSB Mütevelli Heyeti Üyesi Nedret Akbulut, ilçemiz Uzunköprü için can suyu olacak önemli projelerden biri olan OSB ile ilgili yaşanan önemli gelişmeler hakkında bilgiler verdi.

OSB’lerinde teşvik oranının % 40’tan % 60’a çıkarıldığını bununla birlikte yapılacak tahsislerin % 60 oranında bedelsiz olacağını kaydeden AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve OSB Mütevelli Heyeti Üyesi Nedret Akbulut,  konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bu gün Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank, ilçemizdeki OSB’yi de ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundular. Destek ve önlem paketi adı altında yapılan açıklamada daha önce ikinci ve üçüncü kademe gelişmiş ilçelerdeki OSB’lerde indirim oranı % 40 tan % 60’a çıkarıldı. Yani tahsisler % 60 bedelsiz olacak. Karar Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandı ve resmi gazetede yayınlandı. Bu gelişme yatırımcıyı daha da teşvik edecektir” dedi.

Uzunköprü Çevreye Duyarlı Karma Organize Sanayi Bölgesi projesinde gelinen son durum ile ilgili bilgilerde veren Akbulut, Kavacık köyünün hemen arka kısmında yer alan bölgede 710 dekar arazi üzerine yapılacak çevreye duyarlı karma organize sanayi bölgesi kurma çalışmalarının devam ettiğini, İl Özel İdaresi olarak Valimiz ve Uzunköprü Ticaret Odası Başkanlığının birlikte bu proje ve yapım çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti..

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER