SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

“UZUNKÖPRÜ’YE YENİ DEVLET HASTANESİ İÇİN SON TARİH NİSAN 2020”

Dr.Fatma Aksal, Sağlık Bakanından Sözü Aldı

“UZUNKÖPRÜ’YE YENİ DEVLET HASTANESİ İÇİN SON TARİH NİSAN 2020”
Bu haber 14 Şubat 2020 - 18:48 'de eklendi ve 284 kez görüntülendi.

Milletvekili Aksal, TBMM’deki çalışmaları çerçevesinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya geldiğini belirterek Uzunköprü 200 Yataklı Devlet Hastanesi’nin yapım işi hakkında görüşlerini dile getirdi.
Hastane yapım ihalesinin Nisan ayı içinde gerçekleştirileceği bilgisini aktaran Fatma Aksal, toplam kapalı alanı 44 bin 400 metrekare olacak hastanenin Türkiye Bina Deprem Yönetmeliğine uygun inşa edileceğini kaydetti.
Aksal, “Türkiye sağlık yatırımları konusunda Cumhuriyet tarihinin en verimli dönemini yaşıyor. AK Parti öncesinde yaşanan depremlerde ne yazık ki ilk önce kamu binaları kullanılamaz hale gelirdi ancak şimdi kamu binalarımız sapasağlam ayakta ve vatandaşa hizmete devam ediyor” diye konuştu.
Edirne ve ilçelerindeki sağlık yatırımları ve hizmetlerinin kalitesinin de vatandaşı memnun edici düzeyde olduğuna işaret eden Milletvekili Aksal, “Vatandaşlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi, sağlık personelimizin de kendilerine ve Türkiye’ye yakışır ortamlarda hizmet verebilmesi için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Her alanda olduğu gibi sağlık alanındaki hizmetlerin kalitesi dünya standartlarının çok üzerindedir” dedi.
Fatma Aksal, AK Parti iktidarları döneminde Edirne ve ilçelerine 30’u aşkın sağlık tesisi kazandırıldığını belirterek, yatırımların hız kesmeden devam edeceğini vurguladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER