SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Vakıf Kiraları tartışmalarına İktidar Partisi İl Başkanı açıklık getirdi.

“KİRACILARA MÜJDE! VAKIF KİRALARINDA İNDİRİM OLACAK.”

Vakıf Kiraları tartışmalarına İktidar Partisi İl Başkanı açıklık getirdi.
Bu haber 16 Aralık 2019 - 13:28 'de eklendi ve 3.029 kez görüntülendi.
“KİRACILARA MÜJDE! VAKIF KİRALARINDA İNDİRİM OLACAK.”
AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, bir süredir Edirne gündemini meşgul eden vakıf kiraları konusunda açıklama yaptı. Başkan İba; “Vakıf kira artışlarının geri çekilmesi için en üst kademeden en alta kadar görüşmelerimiz devam ediyor. Belirli bir seviyeye geldik ancak kira artışlarının daha da geri çekilmesi için görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Bazıları ise bizim çalışmalarımızdan rol çalmaya çalışıyor.” Dedi.
“MAKUL SEVİYEYE GELECEK.”
Yüzde yüzün üzerinde gerçekleşen vakıf kira zamlarının geri çekilmesi için AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba devreye girdi. Konu ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ile birlikte zamların geri çekilmesi için girişimlerini ilk günden beri sürdürdüklerini belirtti.
İl Başkanı Belgin İba, zamların hatırı sayılır şekilde geri çekildiğini ancak daha fazla indirim olması için görüşmelerini devam ettirdiklerini ifade etti.
“ROL ÇALIYORLAR”
Vakıf kiracılarının zor durumundan bazılarının pay çıkardığını ve yaptıkları çalışmalardan rol çaldığını dile getiren AK Parti İl Başkanı İba; “Milletvekilimiz Fatma Aksal ile birlikte kira artışlarının yaşandığı ilk günden itibaren anında devreye girdik. Durumun Edirne’den çözülemediğini görür görmez Ankara’ya gittik. Vakıflar Genel Müdürü başta olmak üzere durumun paydaşlarıyla görüştük.
Yapılan yüzde yüzlük zamlarda indirim sağladık. Ancak biz zamların daha da gerilemesini istiyoruz. Üzülerek görüyoruz ki bizim çalışmalarımızı kendilerine mal edenler var. Yani bizden rol çalmaya çalışıyorlar. Zamların geri çekilmesinde hiçbir emeği olmayanlar durumdan pay çıkarıp başarımıza ortak olmaya çalışıyor. Bu durumu hemşerilerimin takdirine bırakıyorum.” Dedi.
Ne Olmuştu?
Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü 2020 yılında vakıf kiralarına yüzde yüzün üzerinde zam yapmış ve kiracılara da bu durumu gösteren belgeleri göndermişti. Ancak vakıf kiracısı esnaflar zamların geri çekilmesi için görüşmelere başlamış ve çeşitli girişimlerde bulunmuştu.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER