SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

VAKIF KİRALARININ ERTELENMESİ İÇİN AKSAL’DAN GİRİŞİM.

AKSAL; Güzel günlere hep birlikte ulaşacağız, birlikte başaracağız

VAKIF KİRALARININ ERTELENMESİ İÇİN AKSAL’DAN GİRİŞİM.
Bu haber 23 Mart 2020 - 21:51 'de eklendi ve 128 kez görüntülendi.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, devletin tüm kurumlarının vatandaşın emrinde olduğunu vatandaşların evlerinde kalması çağrısında bulundu.

Aksal yaptığı yazılı açıklamada, koronavirüs salgınında en önemli korunma yönteminin kişisel izolasyon olduğunu belirtti.

Vatandaşlardan zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını isteyen Aksal, “Sağlık personelimiz bu zorlu süreçte 7 gün 24 saat halkımıza sağlık hizmeti sunmak için fedakarca çalışıyor. Onların işlerini zorlaştırmamak için lütfen evlerinizde kalınız. Hem kendi sağlığınız hem de toplumun sağlığı için bu çok önemli. Zorunlu olmadıkça lütfen dışarı çıkmayın.” ifadelerini kullandı.

Yaşlı vatandaşlara da seslenen ve devletin tüm ihtiyaçlarını sunmak için Vefa Sosyal Destek Grupları kurduğunu anımsatan Aksal, “Sizler evinizde olun koca çınarlar, devletimiz ne istiyorsanız kapınıza getirecek. Güzel günlere hep birlikte ulaşacağız, birlikte başaracağız” diye kaydetti.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Vakıflar mülkü olan dükkanların kira ötelemesi konusunda bakanlıkla görüştü.

Aksal yaptığı yazılı açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı yeni önlemler aldığını, önlemler kapsamında belediyelerin, hiçbir gerekçeyle abonelere yönelik su kesintisi uygulayamayamayacağı ve ayrıca faaliyeti durdurulan iş yerlerinden kira ödemelerinin erteleneceğini hatırlattı.

Vakıflar’a ait dükkanların kira ödemelerinin ertelenmesi konusunda da Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’la görüştüğünü ifade eden Aksal, bakanlığı bu konuda bir çalışma yaptığını belirtti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER