SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

“Vefa Sosyal Destek Grubu” Yardımları devam ediyor…

Başta sağlık olmak üzere tüm temel ihtiyaçları karşılanıyor..

“Vefa Sosyal Destek Grubu” Yardımları devam ediyor…
Bu haber 23 Mart 2020 - 16:13 'de eklendi ve 103 kez görüntülendi.

Ak Parti İl Başkanı Belgin İba yaptığı açıklamada Edirne Valiliğimiz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında oluşturduğu “Vefa Sosyal Destek Grubu” ile 65 yaş üstü, bazı kronik rahatsızlıklara sahip ve İhtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan vatandaşlarımızı belirleyerek gerekli yardımları yapmaya başlamıştır. dedi.
İl merkezleri ve ilçelerde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ile 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan hemşehrilerimizin sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçları; Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay görevlileri aracılığıyla karşılanmaktadır.
Ayrıca 65 yaş üstü veya kronik hastalığı olan hemşehrilerimiz, 112 acil çağrı merkezini arayarak ihtiyaçlarını bildirmeleri durumunda 24 saat esasıyla çalışan “Vefa Sosyal Destek Grubu”muz en kısa süre içerisinde yardımcı olacaktır.
Belediye sınırları içinde emniyet ve zabıta, köylerde ise muhtarlar ve jandarma ekiplerimiz 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan hemşehrilerimizin evlerine sağlık
 başta sağlık olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının dağıtımını yaparken hijyen kurallarına dikkat etmektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER