SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Vicdanı ile cüzdanı arasına sıkışmış bir şekilde siyaset yapanlar.

Ankara’yı mesken tuttular…

Vicdanı ile cüzdanı arasına sıkışmış bir şekilde siyaset yapanlar.
Bu haber 08 Kasım 2018 - 10:48 'de eklendi ve 184 kez görüntülendi.
31 Mart 2019 yerel seçimler yaklaşırken, mevcut belediye başkanları ve belediye başkan ve adayları ile kendi adamlarını seçtirmeye çalışan il ve ilçe başkanları Ankara’yı mesken tuttular. Vicdanı ile cüzdanı arasına sıkışmış bir şekilde siyaset yapanlar..Bakalım doğru aday belirleyecekler mi? kente hizmet edecek olanı mı? ranta hizmet edecek olanı mı? aday gösterilecek.. bekleyip göreceğiz..
Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum ana muhalefet partisi başta olmak üzere “halkımız bize muhakkak oy vermesi gerekir” diye kendilerine göre çalışmadan, yorulmadan oy avcılığına soyunmuşlar..Halka inemeyen, halkın içinde bulunmayan, sorunlarını çözemeyen, halka iktidara alternatif parti olduklarını kabul ettirmeyenler, parti içi ayrışmalara, ayrıştırmacı politikalar yürüten, parti tabanını harekete geçiremeyen, bağımsız hareket edemeyen, vesayet altında bulunan, partinin oy kaybına sebep vermiş bir yönetim anlayışı ile halkın muhakkak oy verecek demesi hayal ürününden öte değildir.
Halkımız ekonomik sorunlar ile boğuşurken, geçim derdinde iken, halka seçim zamanlarında oy istemek için gelen siyasetçilerden bıkmış durumdadır..
Halkımız yerel seçimlerde kendisine yakın olan, aradığında görüşeceği, rahat ulaşabileceği, sorunlara çözüm üretecek, kente hizmet edecek, ranta hizmet etmeyecek, vizyon sahibi adaylar istemektedir..
Bu yerel seçimler çok farklı olacaktır. Yapılan anketlerde kararsızların oyu %20 lere dayanmış, sandığa gitmem diyenlerin oyu %18 olup adaya göre oy vereceğim diyenler ise %37’dir. Daha seçimlere 5 ay gibi bir süre vardır..Buna göre parti tabanında ciddi çalışmalara ihtiyaç vardır.
Mevcut belediye başkanları çıkıp halka görev süreleri ile ilgili hesabını vermeli, halkla helalleşmelidir. Görev süreleri ile ilgili yürütülen soruşturmalar var ise açıklamalar yapmalıdırlar. Belediyenin göreve gelmeden önceki borçları-alacakları ile şimdiki borçlarını ve alacaklarını, yaptıkları ihaleleri, personel sayılarına kadar açıklamalıdırlar. Ayıca parti yönetimleri halk nezdinde görevdeki belediye başkanlarının karnelerini şeffaf bir şekilde çıkarması gereklidir.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER