SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Yaşlılar Haftası İptal Edildi

Huzurevi’nde kalan tüm yaşlıların sağlık durumlarının yakından takip ediyoruz.

Yaşlılar Haftası İptal Edildi
Bu haber 24 Mart 2020 - 12:35 'de eklendi ve 167 kez görüntülendi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, koronavirüs salgınına yönelik tedbirler çerçevesinde 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanacak Yaşlılar Haftası etkinliklerinin iptal edildiğini, Huzurevi’ne ziyaretçi girişlerine de sınırlama getirildiğini açıkladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, 18 -24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla mesaj yayınladı. Koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler çerçevesinde hafta kapsamında yapılacak tüm etkinliklerin iptal edildiğini söyleyen İl Müdürü Özbaş, Huzurevi’nde kalan tüm yaşlıların sağlık durumlarının yakından takip edildiğini belirtti. Huzurevi’ne ziyaretçi girişlerine de sınırlama getirildiğini ifade eden Özbaş, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Huzur evlerinde koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler çerçevesinde ziyaretçi girişlerine sınırlama getirilerek, huzur evlerinde kalmakta olan yaşlılarımızın dışarıya çıkışları kontrollü şekilde sağlanmaktadır. Ayrıca 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında hafta boyunca düzenleyeceğimiz etkinliklerimiz iptal edilmiştir. Huzur evlerimizde yaşlılarımıza yönelik alınan tedbirler kapsamında; Yaşlılarımızın sağlık durumları yakından takip edilmektedir. Yaşlılarımızın ateş ölçümleri belli aralıklar ile sıkı takip altına alınmaktadır. Huzur evleri günlük ve saatlik olarak dezenfekte edilerek, ilaçlanmaktadır. Bakanlığımız tarafından koronavirüsün bulaşma yolları ve yapılması gerekenler hakkında “bilgilendirme rehberi” hazırlanmıştır. Huzur evlerinde görevli olan personellerimize ve hizmet almakta olan yaşlılarımıza konu kapsamında eğitimler verilmiştir. Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak bizlere emanet edilen yaşlılarımız; toplumsal hayattan kopmadan, daha kaliteli bir yaşam sürebilmeleri için sürekli olarak sağlık alanında desteklenmekte, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler sürdürmekteyiz. Amacımız; istisnai durumlar haricinde kurum bakımındaki yaşlılarımızın, yalnızlık duygusuna kapılmadan, insanlarla iç içe yaşayarak yaşamlarını devam ettirmeleri, toplumsal hayattan kopmamalarını sağlamaktır. Yaşlısına sahip çıkmayan toplumların, geleceğe güvenle bakma şansı yoktur. Yaşlılarımıza bugün gösterilecek sevgi ve saygı, gelecek kaygımızı azaltacak ve yarınlara güvenle bakmamızı sağlayacaktır. Yaşlılara saygının bir hafta ile sınırlandırılmaması, yıl boyunca tüm haftaların yaşlılara saygı haftası olmasını temenni ederken, yaşlılarımızın “18-24 Mart Yaşlılar Haftasını” kutluyor, annelerimizin ve babalarımızın ellerinden öpüyorum.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER