SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Yaver Tetik, Edirne’ye üç günde metrekareye 110 kilogram yağış düştü.

Yaver Tetik, Edirne’ye üç günde metrekareye 110 kilogram yağış düştü.
Bu haber 16 Ocak 2021 - 12:30 'de eklendi ve 94 kez görüntülendi.


Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, Edirne’ye üç günde metrekareye 110 kilogram yağış düştüğünü belirterek, altyapı çalışmaları tamamlanan bölgelerde önemli bir sorun yaşanmadığını söyledi.

Tetik, “kuvvetli yağışın olacağı bize bir gün öncesinden Meteoroloji tarafından duyuruldu. Biz de kriz maması oluşturduk. Bu olayda yapacaklarımızı Fen işleri, sanal müdürlüğü, itfaiye, ulaşım müdürlüğü ile toplantı yaparak eylem planlarımızı hazırladık. Üç gün içinde metrekareye 110 kg yağış düştü. Bundan önceki yıllarda bu şekilde yağışlarda yeni yerleşimde Kocasinan, Fatih, Şükrüpaşa mahallelerinde bu yağışlardan dolayı kötü şartlarda sıkıntılar yaşanmıştı. Su baskınları olmuştu. Biz 2019 yılı Aralık ayında altyapı işine başladığımızda yağmur suyu toplama hattının şu an itibariyle yüzde 50’sini tamamladık. Bu yüzde 50’lik bölüme, daha önceleri sel baskınları yaşanan bölgelerdeki kısımlardan başlamıştık. Burada sistemin çalıştığını gördük. Diğer bölgelerde de çalışmalar devam etti. Bundan sonra bahar döneminde ulaşamadığımız bölgelere de yağmur suyu ve atık su hatlarına başlayacağız. Bir yıllık süre içinde o bölgelerdeki insanların mağduriyetlerini de gidermiş olacağız” dedi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, yoğun yağışta özellikle İstasyon Mahallesi’nde bazı evleri su bastığını belirterek, hasar tespit çalışması yapıldığını, mağduriyetlerin gidereceğini kaydetti. Tetik, “yağışların başlamasıyla birlikte tüm ekiplerimizle şehrin çeşitli yerlerinde zarar görmüş olan bölgelere ulaştık. Yağış bittikten sonra bazı binaların bodrum katlarında düşük zeminlerde su baskınları oldu. Sular çekildikten sonra hasar tespit çalışmalarına başladık.  Dün bugün hasar tespit çalışmalarını yapıyorlar. Gerekli mağduriyetler, encümene gidecek olan raporlarla sorunları çözmüş olacak” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER