SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Yeni köy Bağ bozumu şenlikleri Festivalden ayrı kutlanıyor..

Son olarak 2010 yılında “Üzümün Şaraba dönüştüğü yer” sloganı ile şenlik kutlanmıştı.

Yeni köy Bağ bozumu şenlikleri Festivalden ayrı kutlanıyor..
Bu haber 12 Eylül 2019 - 16:10 'de eklendi ve 239 kez görüntülendi.

19-22 Eylül tarihleri arasında 4’ncü düzenlenecek olan Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali öncesi tüm hazırlıklar devam ederken, geçmiş yıllarda Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali içerisinde yer alan Yeniköy Bağ bozumu ve Yayla Şenliği etkinliklerinin bu yıl farklı tarihler arasında festivalden bağımsız yapılacağı açıklandı.
En son bağımsız olarak 2010 yılında “Üzümün Şaraba dönüştüğü yer” sloganı altında Yeniköy Kültür ve Yayla Şenliği ismiyle yapılan bir müddet ara verildikten sonra Uzunköprü Festivali içerisine dahil edilen etkinlik, en son geçtiğimiz yıl 23 Eylül 2018 tarihinde 3’üncü Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali kapsamında, bağ bozumu etkinliği adı altında gerçekleşmişti.
Ancak Uzunköprü Belediye Başkanlığı sosyal medya hesaplarından 14-15 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Yeniköy Bağbozumu ve Yayla Şenliği etkinlikleri için “İlkini düzenleyeceğiz” açıklaması Uzunköprü kamuoyundan tepki almıştı.
Diğer taraftan 14-15 Eylül tarihleri arasında yapılacak Yeniköy Bağbozumu ve Yayla Şenliği programı kesinlik kazandı. Program Kapsamında 14 Eylül Cumartesi günü saat 17.30 bağ bozumu ile başlayacak etkinliklerde, Ali İhsan Mete ile Söyleşi ve ardından Tolga Sağ konseri gerçekleşecek. 15 Eylül Pazar günü ise saat 10.00’da Yayla Şenliği yapılacak, Sema gösterileri ve Savaş Grup Konseri ile etkinlik son bulacak.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER