SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

YOKSULLARIN İHTİYAÇLARINI GİDERMEK NE GÜZEL…

MHP Merkez İlçe Başkanı Emre Tokluoğlu;Yoksulların yanındayız…

YOKSULLARIN İHTİYAÇLARINI GİDERMEK NE GÜZEL…
Bu haber 21 Mayıs 2020 - 14:40 'de eklendi ve 92 kez görüntülendi.

BU MÜBAREK RAMAZAN AYINDA YOKSULLARIN İHTİYAÇLARINI GİDERMEK NE GÜZEL…

MHP Merkez İlçe yönetimi hummalı çalışmalar yaparak, bir Ramazan boyu hayır hasenat yapmak için yarış halindeydik. Bu mübarek ayda mağdur insanımıza merhamet elimizi uzatmak ve onların ihtiyaçlarını gidermek bizlerin asil görevlerinden biridir.

Türk Milletinin zor zamanlardan geçtiği şu günlerde Edirne İlimizin Merkez Köy Muhtarlarına giderek fakir, mağdur, kimsesiz, evine ekmek götüremeyen, sofrasında lokması olmayan insanlarımızı tespit emek, ihtiyaçları her neyse temin etmektir. Bizde MHP Merkez İlçe yönetimi olarak ihtiyaçları tedarik ederek ihtiyaç sahiplerine dağıtmak için Köy Muhtarlarına teslim edilmiştir.

ALLAH Tevbe Suresi’nin 60. Ayetinde, sadaka verilecek kişiler arasında fakirleri de sayarak, müminlerin mallarından bu kimselere sadaka vermelerini farz kılmıştır.

MHP Merkez İlçe Yönetimi tarafından kazırlanan erzak kolileri, Koronavirüs illetinden dolayı mağduriyet yaşayan insanlarımızın ihtiyaçlarını gidermek için ve yaralarına mehlem olmak için bizzat yelerinde dağıtılmış olup, bu güzel insanların duasını almış olduk.

MHP Merkez İlçe yönetimi, her zaman üzerine düşeni yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Bu sizin, bizim, hepimizin görevidir. Bizde İlçe yönetimi olarak bu güzel insanların ihtiyaçlarının getirmenin hazını yaşıyoruz.

Görüldüğü gibi, yoksul kimselere gösterilen güzel ahlak onlara görevimizi yansıtmaktadır. Yoksullara karşı şefkat ve merhametle yaklaşmak insanı görevimizdir. MHP Merkez İlçe yönetimi olarak, diğer aylarda da bu gibi yardımlaşma geleneğimiz devam edecektir. Çünkü bu insanlar bizim insanımız.

Her şey gelir geçer önemli olan o zor anlarda yanınızda kimin olduğu. Bir mezarın başında ağlarken sırtını kim sıvazladı mesela, hastane koridorunda seninle kim dua etti, yokluğu kiminle paylaştın, her zorluk atlatılır da bunlar unutulmaz. MHP Merkez İlçe yönetimi olarak, işte bu durumlarda olanların hep yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Çünkü bu bizim asli görevimizdir.

YÜCE ALLAH bir ayetinde buyuruyor ki, sıkıntıda olan kulumun, sıkıntısını kim giderirse bende onun sıkıntısını gideririm.

Emre Tokluoğlu
MHP Merkez İlçe Başkanı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER