SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Yüceer: “Hayrabolu ve Malkara, Cumhuriyete ve bağımsızlığa bağlıdır.

Bizlere bağımsızlığımızı ve Cumhuriyeti miras bıraktılar.

Yüceer: “Hayrabolu ve Malkara, Cumhuriyete ve bağımsızlığa bağlıdır.
Bu haber 14 Kasım 2019 - 19:46 'de eklendi ve 203 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Hayrabolu ve Malkara’nın kurtuluşunun 97. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Yüceer mesajında, “Hayrabolu ve Malkara’nın güzel insanları, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Cumhuriyetimize ve bağımsızlığımıza sahip çıkmaya devam edeceklerdir” dedi. 

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, “Yokluklar ve yoksulluk içinde kazanılan bir bağımsızlığın kıvancını yaşıyoruz. 19 Mayıs’ta Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesinin, kenetlenmiş bir milletin elinde zafere dönüşmesinin gururunu yaşıyoruz. İşgale karşı verdikleri mücadeleyle bizlere bu onur ve kıvancı yaşatanlar, bizlere bağımsızlığımızı ve Cumhuriyeti miras bıraktılar” dedi.

Hayrabolu ve Malkara’nın güzel insanlarının bu iki mirasa da hep sahip çıkacaklarını belirten Yüceer, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı aydınlanma yolundan şaşmadan ilerlemek, Cumhuriyetimizi çağdaş bir demokrasiyle taçlandırmak için verdiğimiz mücadelede, Hayrabolu ve Malkara’mızın saygıdeğer halkı yine en ön safta olacaktır. Bu inançla; Hayrabolu ve Malkara ilçelerimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER