SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Zıpkınkurt, sınır kapılarının şimdilik kapanmasının söz konusu olmadığını açıkladı.

Zıpkınkurt, sınır kapılarının şimdilik kapanmasının söz konusu olmadığını açıkladı.
Bu haber 19 Kasım 2020 - 19:38 'de eklendi ve 43 kez görüntülendi.

Zıpkınkurt, Edirne ekonomisinin yurtdışından gelen misafirlerle irtibatlı olduğunu açıkladı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Zıpkınkurt, gelen turistlere Kapıkule’den girişte maske, mesafe, hijyen kuralları konusunda gerekli bilgilerin verildiğini, en az hasarla bu sürecin atlatılmaya çalışıldığını kaydetti.

Zıpkınkurt, “Edirne ekonomisi yurtdışından gelen misafirlerle irtibatlı. Bulgaristan’dan gelen misafirlerin Edirne ekonomisine ciddi bir katkısı var. Bunu yadsıyamayız. Bununla ilgili önlemleri gerek valiliğimiz gerek oda üyelerimiz almış durumda. Valiliğimiz gerekli uyarıları, dezenfekte ve maskeleri Kapıkule’den giren Bulgar turistlere dağıtıyorlar. Biz de üyelerimize maske, hijyen ve mesafe uyarılarını yaparak en az hasarla Kovid’i atlatmaya çalışıyoruz.” Dedi.

ETSO Başkanı Zıpkınkurt, sınır kapılarının şimdilik kapanmasının söz konusu olmadığını açıkladı.Zıpkınkurt, “Bulgaristan’daki partnerlerimizle yaptığımız görüşmede kısa dönemde sınır kapılarını kapanacağı ile ilgili bilgi yok, kendilerinde de. Ama Bulgaristan’daki vakaların arttığı gerçek. Bulgaristan’da odaların Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığı ile yaptığı toplantılarda kapıların kapanmayacağı konusunda bilgi geldi bize. Bu da bizim için önemli. Bulgaristan tarafından gelenlerde bulaş tespiti yok. Valilik süreci çok yakından takip ediyor. Bizim taraftan da kapının kapanacağı gündemde değil” dedi. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER