SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Zübeyde Hanım CHP Edirne Kadın Kolları tarafından anıldı.

Zübeyde Hanım CHP Edirne Kadın Kolları tarafından anıldı.
Bu haber 15 Ocak 2021 - 8:26 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, ölüm yıldönümünde Talatpaşa Asfaltı üzerindeki büstü önünde törenle anıldı. Anma törenine Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı, İl Kadın Kolları Başkanı ve Edirne İl Genel Meclisi Üyesi Çiğdem Gegeoğlu, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güzel, İl Gençlik Kolları Başkanı Sergen Kuru, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kıyı ve partililer ile bazı sivil toplum kuruluşları başkan ve yöneticileri katıldı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, 14 Ocak 1923 tarihinde hayata gözlerini yuman Zübeyde Hanım’ı ölümünün 98. yılında saygı, minnet ve rahmetle andıklarını belirterek şunları söyledi; “Zübeyde anne, bir annenin tüm dünyayı değiştirebileceğinin en güzel örneğidir. Onun yetiştirdiği evlat, kazandığı zaferlerle ulusumuzun kurtarıcısı ve ışığı olmuştur..Ve bu ışık bizleri sonsuza kadar aydınlatacaktır. Bizler bir kez daha Zübeyde annemizin huzurunda Cumhuriyet’in değerleri ile yetişen, tarafsız, vicdan ve adalet sahibi nesiller yetiştireceğimize, emanetimiz olan bu değerlere dil uzatan karanlık ve yobaz zihniyetle sonuna kadar mücadele ederek  ömrümüzün yettiği sürece de  çağdaş, demokratik, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir Türkiye için çalışmaktan hiç bir zaman vazgeçmeyeceğimize söz veriyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı hatırlamak kadını, anneyi, Cumhuriyeti ve değerlerini bir kez daha anmak, savunmak ve korumak demektir. Zübeyde Hanım’ın şahsında tüm annelerimizi bir kez daha hatırlıyor ve annelerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Törene katılanlar Zübeyde Hanım’ın büstüne çelenk ve karanfil bıraktı. CHP Kadın Kolları tarafından Saraçlar Caddesi’nde helva dağıtımı yapıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER