SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

12 Eylül’e genç bakış….

12 Eylül’e genç bakış….
Bu haber 13 Eylül 2021 - 8:47 'de eklendi ve 204 kez görüntülendi.

12 Eylül Yıldönümünde Farklı ve Derinlikli Bir Bakış Ortaya Koymalıyız.

Edirne Ülkü Ocağı Orta Öğretim masa maşkanlığı,Edirne Türk Ocağı Gençlik kolu başkanlığı,Edirne Alperen Ocağı Sosyal faaliyetler masası başkanlığı,Edirne Gençlik ve Kültür Topluluğu ve son olarak Edirne Gönüllüleri topluluğu Başkanlığı görevlerinde bulunan biri olarak söylemeliyim ki bu güne kadarki 12 Eylül öncesi ve sonrası yaşananlara farklı bir bakış açısı ile bakmak zorunda olduğumuzu o günlere yönelik yoğun ve tarafsız bir şekilde okumalar yapan bir kardeşiniz olarak söylemek zorundayım.

12 Eylül sürecinde yaşananları kardeş kavgası olarak niteleyenler başta yanlışa düştüklerini söylemek zorundayız. 1980 Öncesini Dünyada yaşanan Marksis hareketlerden ayrı düşünmek ve Atatürk dönemi kominist yapılanma ve altyapı çalışmalarından bağımsız değerlendirmek mümkün değildir. 12 Eylül 1980 yıl dönümü vesilesi ile 2019 yılında ziyaret ettiğimiz Ankara Ulucanlar ceza evi müzesi ve Yılma Durak Ağabeyimizden,Kadir Mahir Damatlar,Araştırmacı yazar Hakkı Öznur beyle görüşmelerimiz bizlere okumalarımızın yanında o dönemi bire bir yaşayanların anlatımları ile seksen öncesi yaşananları anlamamıza vesile olmuştur.

12 Eylül yıldönümüne genç bir bakış açısı sunmak adına son söyleyeceklerimiz herkesin yaşananlardan ders alması ve dışarıda ve içerideki işbirlikçilere davranış eylemleri ile hizmet etmemesi gerektiğini vurgulamak isterim.      

Ceyhun ünlü

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER