SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Çanakkale Zaferi’nin 103.nci yılını kutlamanın onurunu yaşamaktayız.

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI
Bu haber 17 Mart 2018 - 16:10 'de eklendi ve 593 kez görüntülendi.

Bugün, tarihin eşine az rastlanan en büyük kahramanlık destanlarından biri olan ve savaş tarihine altın harflerle yazılan, Çanakkale Zaferi’nin 103.nci yılını kutlamanın onurunu yaşamaktayız.

“Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.

Çanakkale Savaşı’nın zaferle sonuçlandığı 18 Mart, aynı zamanda aziz şehitlerimizin hatırasını canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından “Şehitleri Anma Günü” olarak kabul ve ilan edilmiştir.

Bu vesile ile, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyoruz.

Aziz şehitlerimiz, ruhunuz şad olsun!”

Özay ÖZTÜRK Yönetim Kurulu Başkanı

Fedai ÇANIM Meclis Başkanı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER