SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

21.DÖNEM EDİRNE MİLLETVEKİLİ ŞADAN ŞİMŞEK’İN BASIN BİLDİRİSİ.

21.DÖNEM EDİRNE MİLLETVEKİLİ ŞADAN ŞİMŞEK’İN BASIN BİLDİRİSİ.
Bu haber 12 Mayıs 2022 - 15:26 'de eklendi ve 168 kez görüntülendi.

Ülkemizde maalesef algı siyaseti ile halkımız oyalanmakta, gerçek gündem ile hareket edilmemektedir.Siyaseti ticaret ve rant haline getirenler sayesinde, serbest piyasa koşullarını fırsata çevirerek, sosyal gelir dengesizliği her geçen gün artmaktadır. Eskiden orta direk olarak olan kesim yok olmuş, halkımız gün geçtikçe yoksullaşmış, şimdi ise köleleşme noktasına gelmiştir. Türk liramızın değeri her geçen gün düşmekte, alım gücü kalmamaktadır. 2002 yılında en büyük paramız 20 TL iken, altı sıfır atıldıktan sonra 200 TL olmuştur. Şimdi ise 500 TL banknotlara geçilmesi tartışılmaktadır.

Halkımızın alım gücü kalmamış, Ülkemizi yönetenler aldıkları ekonomik ve finansal kararlar rantiyecilere yaramakta, fırsata dönüştürülmektedir. Olan yine dar ve sabit gelirli bizlere olmaktadır. Bir yerde sığınmacılar, ekonomik kriz, işsizlik, geçim derdi, kiralar, gıdalar, ev-araba fiyatları artarak devam etmektedir. Bu gidişe dur demek gerekir. Yangın her yerimizi sarıyor.  Çözüm üretilecek bir çok sorun var iken, ulusal basınımız tamamen farklı haberler ile gündem değiştirmektedirHalkımız sosyal patlamanın eşiğine gelmiştir. Eğitim-Sağlık ve Ahlak sistemimiz çökme, aile birliğimiz, dirliğimiz dağılma noktasındadır. Bu konuda iktidarı ile muhalefeti ile proje üreterek önlem alması gereklidir. Kayıkçı kavgaları, gerçek gündem ile ilgisi olmayan ego savaşlarını bir yana bırakarak, halkın kaybolmakta olan siyaset makamına güveni kazanılmalıdır.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde ilgili Bakanların atama ile gelmesi, halkın içine girmemesi, liyakatsızlıkları nedeniyle sorunları tespit edememekte, çözüm üretememektedirler. Bakanlıklar bağlı olduğu sektörleri batma ve dışa bağımlı noktasına getiriliyor. Bakanlar görevden alınıyor. Yaptıkları hatalardan, uğrattıkları zararlardan dolayı yargılanmıyor, sorumlu tutulmuyorlar. Olan halkımıza ve geleceğimize oluyor. İlgili bakanlıklarda SÖYLEM çok, EYLEM ve DENETİM yok… herkes koltuğunu koruma derdinde..

Ülkemizin geldiği nokta; maalesef Cumhuriyet dönemimizdeki kazanımlarımızı satılarak, verimli tarım arazileri rantiyecilere verilerek, talan edilerek kaybetme noktasına gelinerek, yanlış üretim ve dışa bağımlı politikalar sayesinde, ÜRETEN DEĞİL…. TÜKETEN toplum haline dönüştürülmüştür.

Özellikle diplomaside saygın yeri olan ülkemizde yanlış dış politikalar nedeniyle, sınır komşularımızla iyi geçinmeyerek, özellikle Büyük Ortadoğu Politikalarını yanlış okuyarak, Irak ile başlayan, Libya, Suriye, Mısır ve Afganistan’la devam eden iç savaşlar nedeniyle ülke olarak yaklaşık 13 milyon sığınmacıyı kucağımızda bulduk. Ülkemizin demografik yapısı ve üniter devlet anlayışını sıkıntıya soktuk. Bununla ilgili derhal çözümleyici, ülkemizin geleceğini kurtarıcı politikalar ve stratejiler hazırlanmalıdır.

Sonuç olarak; Ülkemiz üretime geçmeli, üretmelidir. Halkı ile bütünleşen, rantiyecilere değil, halkına hizmet edecek, ülkenin iç ve dış güvenliğini sağlayacak, halkına güven verecek, ekonomik refah seviyesini yükseltecek siyaset anlayışına ihtiyaç vardır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER