SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

21.DÖNEM EDİRNE MİLLETVEKİLİ ŞADAN ŞİMŞEK’TE KURULTAY DEDİ.

Ok yaydan çıkmıştır 3 ay içinde KURULTAY yapılacağı kesindir.

21.DÖNEM EDİRNE MİLLETVEKİLİ ŞADAN ŞİMŞEK’TE KURULTAY DEDİ.
Bu haber 06 Temmuz 2018 - 9:38 'de eklendi ve 775 kez görüntülendi.

21.DÖNEM EDİRNE MİLLETVEKİLİ VE CHP ÜYESİ ŞADAN ŞİMŞEK’İN AÇIKLAMASI ŞÖYLE;

24 Haziran seçimlerinden sonra halk nezdinde güvenini, inandırıcılığını kaybeden CHP Genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimi yapılan MYK toplantısı sonucunda KURULTAY değil KOLTUK kararı çıkmıştır.

24 Haziran seçimlerinde sandıklara sahip çıkamayan, seçim çalışmalarını organize edemeyen, açıkladıkları seçim sonuçlarını değil, YSK’nın birleştirilmiş tutanaklar açıklanmadan seçim sonuçlarını kabul eden bir genel başkan ve parti yönetiminin koltuklarında oturma süresi dolmuştur.

Göreve geldiği günden beri yapılan seçimlerde, sağdaki siyasetçilerden medet uman, medyatik kişileri milletvekili seçtiren, marjinal kişilerle siyaset yapmaya çalışan, 2014 yılında Cumhurbaşkanı adaylığına parti ile dokusu bağdaşmayan kişiyi göstererek partililere dikte ettiren, referandumlarda ve seçimlerde durmadan kaybeden, bir genel başkan ve parti yönetiminin miadı dolmuştur.

Önümüzde bulunan yerel seçimlerde bu parti yönetimi ile alınacak oy bellidir. CHP’si iktidar olmak istiyorsa. Yapısal değişikliklere gitmek, ilk kuruluşundaki Cumhuriyet Halk Fıkrası felsefesine dönmesi gereklidir. Aksi halde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ gibi CHP’sinin kalesi olan yerlerde Belediye başkanlıklarını almakta çok zor bir yerel seçim geçer.

Ülkemizin kurucu iradesi dediğimiz CHP’sinin çizgisinden uzaklaştıran, yaptığı çalışmalarla, beyanlarla, sözlerle halk nezdinde güvenini, inandırıcılığını yitiren bir yönetiminin görevinin başında kalma isteğini anlamış değilim.

Ülke yönetiminde 16 yıldır Ana muhalefette bulunan CHP’sinin beceriksiz yöneticileri ile geldiği nokta budur. Parti yönetiminde bulunan kişilere baktığımızda halkımız, parti üyeleri dilinden konuşan, kalbinin en derinliklerinde şahsi değil, halkı düşünen kaç kişi var?

CHP Genel Başkan ve Parti Yönetimi istedikleri kadar toplantılarında KURULTAY değil, KOLTUK kararı ne olursa olsun..Ok yaydan çıkmıştır 3 ay içinde KURULTAY yapılacağı kesindir.

CHP Genel Başkan ve Parti Yönetiminin bunları dikkate alarak karar vererek, görevlerini bırakmalarını, 2023 yılında CHP İktidarında bir Türkiye’nin önünü açmalarını halkımız beklemektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER