SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

‘En kötü demokrasi, en iyi askeri ihtilalden daha iyidir.’

‘En kötü demokrasi, en iyi askeri ihtilalden daha iyidir.’
Bu haber 10 Nisan 2021 - 22:01 'de eklendi ve 74 kez görüntülendi.

İyi parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, TBMM’de muhalefet oylarıyla ret edilen kanun teklifinin tekrar oylanmasının da vesayet olduğunu söyledi. 

Amirallerin yaptığının demokrasi adına kabul edilemeyeceğini vurgulayan  İyi parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, TBMM’de muhalefet oylarıyla ret edilen kanun teklifinin tekrar oylanmasının da vesayet olduğunu söyledi.

Bildirinin yayınlanma saatinin uygun olmadığını kaydeden Çakırlar açıklamasında, Milliyetçi Hareket Partisi Kurucusu Alparslan Türkeş’in sözüne dikkat çekerek şunları söyledi: “Yaşım gereği biliyorum, Türkiye’de 60 ihtilalinden bugüne kadar birçok şey yaşandı, çok laflar edildi. 62 ihtilali, 12 Mart Muhtırası, 63’te Talat Aydemir’in ayaklanması gibi siyasi tarihimize bakıldığında birçok şey var. Rahmetli Alparslan Türkeş’e ait çok önemli bir sözü söylemek istiyorum ‘En kötü demokrasi, en iyi askeri ihtilalden daha iyidir.’ Türkiye ihtilallerden çekti. Türkiye’nin sıkıntıları var, her konuda sıkıntısı var. Askerlerin yaptığı demokrasi adına kabul edilecek bir şey değil. Demokrasi adına yapmaları gereken, gönül verdikleri herhangi bir siyasi partiye üye olurlar, orada faaliyet gösterirler, o partinin bir yerinde görev alırlar ve düşüncelerini hayata geçirirler. Bu ihtilal çağrısı mıdır, ben onu çok hissetmiyorum. Ama zamanlama olarak uygun değil. Bildiri gecenin köründe yayınlandı. Bütün ihtilaller gecenin köründe olmuştur. Böyle bir saatte yayınlandığı için insanlar öyle düşünüyor. Ben bildirinin içeriğinde öyle bir şey hissedemedim. Garip olan da bir hafta önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde muhalefet partilerinin oyları ile Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanun Teklifi ret edildi. Meclis başkanı geldi, şöyle oldu böyle oldu dedi ve bunu iptal ettiler. Bu da bir vesayettir. Bazı çevreler parlamentoda bir hafta önce yaşanmış olan vesayeti görmezden gelip şimdi bunların üzerine gidiyor. Doğru, gidilmesi de lazım. Hiç kimse sandığın üstünde değil, milletin, halkın üstünde değil. Bunu doğru bulanlardan değiliz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER