SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

657.KIRKPINARA DOĞRU….

657.KIRKPINARA DOĞRU….
Bu haber 01 Temmuz 2018 - 23:17 'de eklendi ve 618 kez görüntülendi.

Kırkpınar’a kadar bu konuda yazılar yazarak geçen yılki etkinlikte yaşanan güzellikleri dile getirip yetkilileri motive etmeyi, yaşanan olumsuzlukları da yazarak bu yılki etkinlikte yaşanmamasını sağlamak amacıyla Kırkpınar yazılarımı sık sık kaleme almaya başlıyorum. Bir gazeteci olarak Edirne’mizin ve Edirne Belediyesinin yüz akı olan bu önemli etkinliğe ancak bu şekilde yardımcı olabiliriz sanırım.

Birçok olumlu değişimlerin yaşandığı gözlemlediğimiz dört yıldaki değişim ve güzelliklerin 657.Kırkpınar’ın da daha güzel ve kusursuz olması için de caba harcadığını bildiğim Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Yardımcıları ile Belediye personelinin gayret ve özverili çalışmaları sanırım bu yıl ki festivalin daha güzel ve adına yakışır şekilde kutlanacağı izlenimini şimdiden veriyor.

Her yıl yazdığım yazılarımda olsun yaptığım TV programlarında olsun bu konular ile ilgili hususları dile getirerek olumlu ve olumsuz konular hakkında hatırlatmalarda bulunuyorum.Kırkpınar da görev yapan basın mensupları ve ile ilgili yaşanan olumsuzlukları hep dile getiririz.Ama birkaç yıldan bu yana bu konuda da çok olumlu değişimler yaşandı bana göre.Basın kuruluşları olarak bizimde yapacağımız yardımlar var Basın Müdürü Selim Bilginkaya kardeşimize.

Tabii ki başta alınan kararlara uyulması gerekir. Şayet Belediye her gazeteden bir foto muhabiri birde haber muhabiri ismi istemişse buna uymak ve kuralı bozmamak gerekir.Tabii ki Belediye yetkililerinin de her önüne gelene, hele hele Kırkpınar başladıktan sonra kart tanzim etmemesi gerekir.

Her yıl benim ve birçok kişinin rahatsızlık duyduğu ve yadırgadığı en önemli olumsuz durum, güreş sahası içine her güreş müsabakasının sonuçlanmasından sonra akın edip dolan insanların meydana getirdiği disiplinsizlik.

Saha komiserliğini başarılı bir şekilde yapmakta olan Erol kardeşim de bu konuda büyük sıkıntılar yaşadığına şahit oluyoruz..Önceki yıllarda da yazdığım gibi bir güreş müsabakası sona erdiğinde eline su şişesini kapan ortaya fırlıyor ordu gibi maşallah ve saha ana baba gününe dönüyor bir anda.

Geçen yıl özel güvenlik ve Çevik Kuvvet Polislerinin sayıları da diğer yıllara oranla bir hayli fazla olmasına rağmen bu soruna çözüm bulunamadı ne yazık ki.Bir uyarı ve hatırlatma açısından yazarak bu yıl ayni durumların yaşanmaması için şimdiden girişimlerde bulunulmasını sağlamak amacım.

657 yıllık bir geleneği aslına nesline uygun biçimde kutlamak ve yaşatmak elbette kolay değil.Maddi ve manevi yükü olan büyük bir etkinlik.Dünyanın Olimpiyatlardan sonra 2.büyük spor organizasyonundan bahsediyoruz.

Bana göre Edirne Belediyesinin en önemli görevleri sıralamasında en önde gelen faaliyetlerden biri.Çünkü dünyanın dört bir yanından insanlar geliyor şehrimize ve bu insanların memnuniyetle ayrılmalarını temin etmek Belediyenin görevi.Kaldı ki, organizasyon hata götürmeyen bir etkinlik.

Burada hiç şüphe yok ki personelinde çok iyi yetişmiş ve tecrübe kazanmış olması gerekiyor. Onun için Edirne Belediyesinin fedakarca çalışma sergileyen personelini geçen yıl elde ettikleri bu başarı nedeniyle tebrik ediyor ve kutluyorum. Ayni başarının bu yılda gerçekleşeceğini bildiğim içinde sevinçliyim.

657.Tarihi Kırkpınar Festivalinin geçen yıl kinden daha güzel ve olumluluklar ile geçmesi dileklerimle.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER