SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

7 bölgeden gelecek olan bayraklar Çanakkale şehitler abidesinde göndere çekilecek.

7 bölgeden gelecek olan bayraklar Çanakkale şehitler abidesinde göndere çekilecek.
Bu haber 01 Mart 2021 - 17:37 'de eklendi ve 105 kez görüntülendi.

Çanakkale Şehitler Abidesine Türkiye’nin 7 Bölgesinden Bayrak18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümünde Türkiye’nin 7 bölgesinden gelecek olan bayraklar Çanakkale şehitler abidesinde göndere çekilecek.

Marmara bölgesini temsil eden bayrak “Anadolu Gönül Yolu” etkinliği kapsamında Edirne Valisi Ekrem Canalp tarafından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kuruluşlarda kalan gencimiz Enes İnanç’a teslim edildi.

Edirne Valiliği önünde düzenlenen törende Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş; “Gençlerimizde var olan ancak her daim işlenmesi gereken Milli hasletlerin, İstiklal, istikbal ve bayrak sevgisinin tarih bilinci geliştirilmesi amacıyla “Anadolu gönül yolu” etkinliği düzenlenmiştir. Bu kapsamda Edirne’den yola çıkacak bayrağımız sırasıyla Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu Bilecik, Yalova, Bursa ve Balıkesir illerine teslim edilecek ve son olarak 18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümü kutlamalarında Marmara bölgesini temsilen Şehitler Abidesine çekilecektir” dedi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, “Bu bayrak benim milletimin bağımsızlığının devletimin bütünlüğünün timsalidir. Bağımsızlık, birlik ve bütünlüğümüzün timsali olan bu bayrağı sizlere teslim ediyorum” diyerek, Marmara bölgesini temsil eden bayrağı Kırklareli iline götürmek üzere gencimiz Enes İnanç’a teslim etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER