SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeniyle yazılı açıklamada bulundu

Bu haber 09 Kasım 2017 - 16:34 'de eklendi ve 951 kez görüntülendi.

Pekcanlı , açıklamasında, Türk ulusunun, bağımsızlık savaşının önderi, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü gönlünde yaşattığını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerimi inkar edenler ve beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint’ten, Mısır’dan döner dolaşır gene gelir, verimli neticeleri kalpleri doldurur.” dediğini anımsatan Pekcanlı , “Atamıza kendisini unutmadığımızı ve ektiği tohumların her şeye rağmen her sabah yeniden yeşerdiğini, minicik ve gencecik kalplerin Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk sevgisi ile çarptığını söylemek en büyük mutluluğumuzdur. Çağdaş Türkiye’nin kurucusu, büyük devrimci ve devlet adamı Atamızın aramızdan ayrılışının 79. yılında, bir kez daha saygı, sevgi ve şükranla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER