SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Adı Ziraat Bankası olan bir banka sizin yandaşlarınızı semirtmek için kullanılamaz

Adı Ziraat Bankası olan bir banka sizin yandaşlarınızı semirtmek için kullanılamaz
Bu haber 09 Haziran 2021 - 15:40 'de eklendi ve 69 kez görüntülendi.

ÇİFTÇİYE HACİZ YANDAŞA BALLI BÖREK

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu çiftçiye gitmesi gereken kaynakların yanaşa peşkeş çekildiğini söyledi.
Ziraat Bankasının verdiği kredilerin yandaşlar tarafından geri ödenmediği iddiaları üzerine TBMM’de söz alan Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Biz buradan çiftçinin borcunun faizini silin, erteleyin, yapılandırın dedikçe siz susuyordunuz. Anlaşıldı ki çiftçinin hakkını
başkalarına yediriyormuşsunuz. Şimdi öğreniyoruz ki yandaşınız tüpçü, borcunu ödemiyormuş”
dedi.İddiaların aksi bir açıklamanın şu ana kadar yapılmadığını hatırlatan Doç. Dr.Gaytancıoğlu “Görüldü ki faizi bile ödenmeyen 750 milyon dolar, aşağıda çevrilen dolapların yanında çerez bile değil. Buz dağının bırakın altını, üstünü bile henüz görmedik” İfadesini kullandı.
Ziraat Bankasının adından da anlaşılacağı gibi çiftçi için kullanılması gerektiğini ifade eden CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözlerini söyle sürdürdü: “Adı Ziraat Bankası olan bir banka sizin yandaşlarınızı semirtmek için kullanılamaz. Yapılması
gereken, bankanın olanaklarının çiftçimiz için kullanılması ve bütün milletimizin bundan yararlanmasıdır.
Medyayı susturmak, her şeye egemen olmak için çiftçinin parasını yandaşa verdiniz ama bir işe yaramadı. Kimsenin izlemediği kanallarınız yeni iletişim araçları karşısında diz çökmüş durumda. Kaynak varsa çiftçiye, emekliye, öğrenciye, işsize verin. Moğollardan beri ülke böyle vandallık ve böyle zulüm görmedi.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER