SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan taziye ziyaretinde.

Çorlu ve Uzunköprü’de ziyaretlerde bulunduktan sonra Edirne teşkilatı ile bir araya geldi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan taziye ziyaretinde.
Bu haber 19 Temmuz 2018 - 15:33 'de eklendi ve 915 kez görüntülendi.

Harun Karacan, Çorlu yakınlarındaki tren kazasında yaşamını yitirenlerin ailelerine, taziye ve yaralılara da geçmiş olsun dileklerinde bulunmak üzere Çorlu ve Uzunköprü’de ziyaretlerde bulunduktan sonra Edirne teşkilatı ile bir araya geldi.

Çorlu ve Uzunköprü’de hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yaralılara taziye ziyaretinde bulunduklarını söyledi.Taziye ziyaretinin detayları hakkında konuşan Karacan; “Üzüntümüz derin. 24 vatan evladımız rahmetli oldu, 300’ü aşkın da yaralımız vardı. Rahmetli olanların ailelerine taziye ziyaretine gittim. Hastanede ve evlerinde yatan yaralı vatandaşlarımızı ziyaret ettim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdik. Onlarla hasbihal ettik. Onların isteklerini ve dileklerini dinledik. Devletimiz her zaman milletinin yanındadır. Onların acılarını dindirmek için oradaydık. Hem Uzunköprü’de hem Çorlu’da hastalarla sohbet ederken, biz onlara moral vereceğimize onlar bize moral veriyor. ‘Devletimizin yanındayız. Devletimiz ilelebet payidar olsun. Devletimizin yaptığı hastanelerde tedavi görüyoruz’ dediler. Allah hepsinden razı olsun.” dedi.

CHP’de yaşanan koltuk davasının sorulması üzerine “onların ki koltuk kavgası değil kayıkçı kavgasıdır” diyerek şöyle devam etti; “Onlarınki koltuk yarışı falan değil. Onların ki kayıkçı kavgasıdır. 24 Haziran’da halkımız en iyi cevabı verdi. Hani bir lokantaya gidersiniz de ‘hesabı kim verecek’ diye bir durum olur. Onlar yemeği yediler. Halk gerekli faturayı gösterdi. Onun faturasını acaba kim ödeyecek tartışması onlarınki. Artık halkımız bilinçlendi. Vatanına, milletine, devletine sahip çıkan, kendini yönetebilecek ve kendisiyle birlikte yol yürüyebilecek insanlarla hareket ediyor. Bir lider var. Halk onun arkasında yürümek istiyor. Halk 15 Temmuz’da o lideri sınadı. O halk bunu gördü. Kefenini giyip sokaklara çıktı. O lider her şeyi göze alarak hava limanına geldi. Halk bunu görüyor.”

Geçtiğimiz günlerde 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü olması sebebiyle 81 ilde gerçekleşen programlar hakkında genel değerlendirmede bulunan Karacan, şunları söyledi; “15 Temmuz 2016 günü, Türkiye tarihinin en karanlık gecesini yaşadı. Asker kıyafeti giymiş hain FETÖ’cüler, dış mihrakların tavsiyesi ve güdümüyle kendi halkının üzerine tanklarla, helikopterlerle, uçaklarla ateş açtılar. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet erkânını yok etme ve imha etmek üzere hesapları vardı. Ama hesap edemedikleri bir şey vardı. Halkın ve hakkın önüne kimse geçemez. Orada hesap edemedikleri de halktı. Her zaman halkın dediği olur. 15 Temmuz’un ikinci yılında da bir coşku vardı. Halkımız 15 Temmuz’da vesayetin önüne geçerek, demokrasiden üstün bir şey olmayacağını, sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya gösterdi. Bu 15 Temmuz’da da milletimiz sabahlara kadar nöbet tuttu.15 Temmuz gecesi bir belediye başkanının evinde kahvesini içerken darbe kalkışmasını seyredenler vardı. 24 saat vatanına, memleketine sahip çıkan Genel Başkan ve Ak kadroları vardı. Bunlara cevap dahi vermeye gerek yok. Meşru olmayan bir şekilde kahvesini yudumlayan bir kişiyle ne Genel Başkanımızın ne de teşkilatımızın işi yoktur. Biz yolumuza devam ediyoruz.”

Son olarak 15 Temmuz gecesi Tekirdağ’da sela okuduğu için darp edildiği iddia edilen imamın yaşadıklarını nasıl buluyorsunuz sorusuna cevap veren Karacan; “O imam arkadaşımıza da uğradım. Türkiye gibi bir ülkede ezan sesine tahammülü olmayan insanları tasvip etmemiz mümkün değil. Böyle bir şeyi kabullenmemiz mümkün değil. Bunları kınıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER