SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

BAHRİ DİNARDAN BİR EDİRNE SEVDASI DAHA..

Edirne’nin tanıtımına büyük katkı sağlayan Dinar şimdi de tarihi köşe hazırladı..

BAHRİ DİNARDAN BİR EDİRNE SEVDASI DAHA..
Bu haber 14 Eylül 2018 - 8:44 'de eklendi ve 357 kez görüntülendi.

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar, sevilen dükkânında müzeyi aratmayan bir köşe oluşturdu.Esnaflık hayatı boyunca biriktirdiği tarihi ve kültürel eşyaları müşterileriyle buluşturmak adına girişim başlatan Dinar, dükkânının bir kısmını bu tarihi eşyalarla doldurarak mini bir müze oluşturdu.

Müşterilerin siparişlerini verdikten sonra bekleme sürecinde ya da çaylarını içerken bir yandan da Edirne Köşesi’ni gezerek bilgilenmiş olacaklarını dile getiren Dinar;   “Bir farklılık yaratarak işyerimizin bir bölümünü, aşağı yukarı 4’te 2’sini Edirne tanıtımına ayırdık. Buraya bir Edirne köşesi yaptık. Burayı yaparken de dedik ki artık yurt içinden ve yurt dışından insanlar akın akın geliyorlar, ciğer yiyorlar, kahvesin çayını içiyorlar, ciğerini yerken ve çayını içerken o arada küçük bir gezinti yaparak Edirne’yi tanısınlar istedik. Gelsinler buraya Edirne’ye ait ne varsa görsünler, bilgi edinsinler. Burada pehlivan ansiklopedisinden başlayarak tarihi tüm değerler yer alıyor. Artık dükkânımızda Edirne’yi anlatan kütüphanemiz var” şeklinde konuştu.

Edirne’nin tanıtımı için bir farkındalık yaratarak böyle bir düşünceyi hayata geçirdiği için birçok kişiden ve gelen müşterilerden büyük beğeni toplayan Dinar; “ Diğer esnaf arkadaşlarımızın da Edirne’mizin tanıtımı için böyle değişik düşünceler ortaya atıp uygulamalarını isterim. O nedenle diyoruz ki sadece ciğerciler ya da kahvehaneler değil, Edirne’de ne kadar irili ufaklı esnaf varsa onlar da buna benzer bir uygulama yapsın. Ama her esnafta mutlaka bir Edirne köşesi olmalı. Bütün esnafı buna katılmaya davet ediyorum. Edirne’deki ekmek yedikleri tüm dükkânlarında küçük bir Edirne köşesi olsun” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER