SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Bakü’de Trakya Üniversitesi Rüzgarı!

Bakü’de Trakya Üniversitesi Rüzgarı!
Bu haber 11 Haziran 2022 - 6:45 'de eklendi ve 430 kez görüntülendi.

Trakya Üniversitesi akademisyenleri, Azerbaycan Bakü’de düzenlenen 7. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi INCSOS VII’ye bildirileri ve sunumlarıyla önemli katkılar sağladı…

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz ile Özel Kalem Müdürü, Basın Danışmanı Öğr. Gör. Kıvanç Ada ile 14 akademisyenden oluşan Trakya Üniversitesi heyeti, sunduğu bildirilerle INCSOS VII’ye bilimsel anlamda önemli katkılar sağladı.
Trakya Üniversitesi’nden bilim insanları, sosyal bilimlerin tüm disiplinlerini kapsayan ve eş zamanlı gerçekleştirilen sekiz sempozyuma ev sahipliği yapan 7. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi-INCSOS Karabağ’da bildirileri ile katıldı. 20 ülkeden 100 üniversitenin katıldığı kongre kapsamında toplamda 741 bildiri sunulurken Trakya Üniversitesi’nden 14 bilim insanı, 18 bildiri ile kongreye bilimsel katkı sağladı.
Kongre kapsamında Prof. Dr. Yüksel Topaloğlu, Prof. Dr. Nebi Mehdiyev, Prof. Dr. Ahmet Günşen, Doç. Dr. Nurten Çetin, Doç. Dr. Bülent Yıldırım, Doç. Dr. İbrahim Kelağa Ahmet, Dr. Öğr. Üyesi Ferhan Kırlıdökme Mollaoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir, Dr. Öğr. Üyesi Sibel Bayraktar, Kutalmış Bayraktar, Dr. Öğr. Üyesi Şahin Kılıç, Dr. Öğr. Üyesi Nursel Dinler, Arş. Gör. Dr. Emin Ünsal ve Öğr. Gör. Burak İşçimen bildirileri ile kongrede yer aldılar.
Sunum ve bildirileriyle kongreye bilimsel anlamda önemli katkılar sağlayan Trakya Üniversitesi’nin tüm hocalarına teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Üniversitemizi, her zaman ve her konuda olduğu gibi, Azerbaycan’da düzenlenen 7. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi’nde de başarıyla temsil ettik. Hocalarımızın sunduğu toplam 18 bildiri, çok farklı konularda ufuk açıcı nitelikteydi. Paylaşılan bilgiler dinleyen tüm katılımcılara önemli faydalar sağladı. Kongreye en çok sayıda bildiriyle katkı veren üniversitelerden biri olan Trakya Üniversitemizin tüm hocalarıma gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.
Kongrede sunulan bildirilerin tam metinleri, kongre ve bölge resimlerini içeren özel bir kitap ve uluslararası indeksler tarafından taranan dergilerde özel sayı olarak hem basılı hem internet ortamında ilgililerin dikkatine sunulacak.
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER