SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

‘Balkanlara uzanan el olalım, Kadir Gecesi kardeşlik köprüsü kuralım’

İNANÇ TURİZMİNİN KARDEŞLİĞİNE VESİLE OLALIM.

‘Balkanlara uzanan el olalım, Kadir Gecesi kardeşlik köprüsü kuralım’
Bu haber 31 Mayıs 2018 - 16:15 'de eklendi ve 554 kez görüntülendi.

 

* 10 HAZİRAN 2018 – PAZAR KADİR GECESİ BALKAN ÜLKELERİNDEN GELECEK DİN KARDEŞLERİMİZİ İFTARA MİSAFİR EDELİM. İNANÇ TURİZMİNİN KARDEŞLİĞİNE VESİLE OLALIM.

Başkan Sami Gültekin yaptığı açıklamada, “Kadir gecesi balkan ülkelerinden Edirne’ye gelmek isteyen din kardeşlerimiz ile onları evlerinde misafir etmek isteyen Edirne’de yaşayan din kardeşlerimiz https://www.facebook.com/EdirneTarihTurizmVeKulturDernegi/ adresinden veya 0546 515 35 74 & 0544 801 01 77 & 0546 515 35 74 numaralı telefonlardan bizlerle irtibat kurabilirler.

Edirne balkanların merkezi, Evlad-ı Fatihan diyarı, Osmanlı’nın anavatanı balkanların giriş kapısıdır. Bu yüzden edirne balkanlar ile sürekli irtibatta olmak, din ve soy kardeşlerimize dokunmakla yükümlüdür. Gelin Balkanlara, Evlad-ı Fatiha’na uzanan el olalım, gelin 10 Haziran 2018- Kadir Gecesinde Balkan ülkelerinden gelecek din kardeşlerimizi evlerimizde misafir edelim. Edirne’nin tanıtımına, inanç turizmine, din ve soy kardeşliğine vesile olalım…

‘Edirne Tarih Kültür ve Turizm Derneği’ ve ‘Türkiye ve Balkan Ülkeleri Dostluk Kültür Ekonomik İşbirliği Derneği’ olarak iki derneğin müşterek organize ettiği ‘Balkanlara uzanan el olalım, Kadir Gecesi kardeşlik köprüsü kuralım’ projesinde Edirne halkını kadir gecesinde kardeşlik köprüsü kurmaya davet ediyoruz. Kadir gecesinde balkanlardan gelip, Selimiye Cami’nin gölgesinde iftarlarını açan, ibadet eden din kardeşlerimizi evlerimizde, iftar sofralarımızda ağırlayalım. Bu vesile ile bu kardeşlik köprüsü projesi için Edirne Belediyesini, Edirne Valiliğini ve tüm kurumları edirne halkı ile birlikte seferber olmaya davet ediyoruz. Edirne halkı olarak Balkanlara uzanan el olalım, Türk’ün sıcaklığını hissettirelim ve kadir gecesini birlikte idrak edelim, her yıl katılımı arttırarak geleneksel hale getirelim…

Balkanlarda yaşayan din kardeşlerimizi 10 Haziran 2018’de Kadir gecesinde Edirne’ye, Edirne halkına misafir olmaları için, kardeşlik köprüsünü birlikte tesis etmek amacıyla, bekliyoruz!” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER