SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Başkan Gürkan’ın Öğretmenler Günü mesajı…

Öğretmenler bir toplumun gelişip, büyümesindeki en önemli faktörlerden biridir.

Başkan Gürkan’ın Öğretmenler Günü mesajı…
Bu haber 23 Kasım 2017 - 13:16 'de eklendi ve 282 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, meşakkatli ancak bir o kadar güzel bir meslek olan öğretmenlik mesleğine gönül veren tüm öğretmenlerin öğretmenler günün kutladı.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi;
“Öğretmenler bir toplumun gelişip, büyümesindeki en önemli faktörlerden biri. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister’ sözünü akıllarına bir rehber gibi kazıyan öğretmenlerimiz 29 Ekim 1923’ten tarihinden bugüne kadar, Ulu Önderimizin, başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda durmadan, yorulmadan ve yılmadan mücadele ettiler ve mücadele etmeye de devam ediyorlar. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin önüne koyduğu bu vizyon ancak ve ancak öğretmenlerimizin bizlere sunduğu aydınlanma ışığıyla gerçekleşebilir. Hiç kuşkusuz ki; kalbi Atatürk sevgisi ile atan; Atatürk’ün ilke ve devrimlerini kendine rehber edinen öğretmenlerimiz her sabah gözlerini bu hedefle açıyor, yetiştirdiği öğrencilerle Türkiye’yi geleceğe taşımaya devam ediyorlar. Türkiye Cumhuriyeti; öğretmenlerimizin azmi, emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşündeki meşalesini hiç söndürmeden yoluna devam ediyor, öğretmenlerimiz çocuklarımızı bilgiyle, özgüvenle, vatan ve bayrak sevgisiyle harmanlayarak fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştiriyor.
Tüm bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize verdikleri emek ve değer için bir kez daha şükranlarımı sunuyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi minnet, şükran ve saygıyla anıyorum”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER