SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

BAŞKAN İŞBİLENDEN AÇIKLAMA..

Başkan İşbilen;Bu düşünce sakat siyaset anlayışının en büyük örneğidir

BAŞKAN İŞBİLENDEN AÇIKLAMA..
Bu haber 18 Nisan 2018 - 8:18 'de eklendi ve 594 kez görüntülendi.

Bir marketin yerel pazarımızın gerçekleştiği perşembe günü sebze ve meyve tezgâhlarını dışarıya taşıyıp satış yapması ve devamında bir kısım pazarcının tepki göstermesi olayı belediyemizce aşağıdaki şekilde değerlendirilmiştir

Belediyemizin esnafa ve ticarete yönelik tutumu bugüne kadar bellidir. Özellikle yerel esnafı koruyup kollayan tutumu ve talimatları değişmemiş; aynı doğrultuda devam etmektedir. Esnafının, üreticisinin yanındadır. Somut olayda, Uzunköprü içerisinde işletmesi olan tüm marketlere yaya kaldırımı ihlali yapmaları yıllardır yasaklanmış, yerel esnafla yarışmaları engellenmiştir. Ancak ender de olsa bu tip olaylara rastlanması belediye olarak ek talimatlarla tedbir almamıza neden olmuştur.

Konu ile ilgili market işletmesi fiilinden dolayı idari para cezası ile cezalandırılmıştır.

Ayrıca belediye yapılanmamızda görevlerini yerine getirmeyen ilgililer olup olmadığı hususu hakkında da idari soruşturma başlatılmıştır.

Yerel idare olarak dikkatimizi çeken bir husus daha bulunmaktadır. Konunun AKP İlçe Yöneticilerinin siyasi propagandasına dönüşmesidir. Bugüne kadar devam ettirdikleri basiretsiz siyaset anlayışlarını devam ettirmektedirler. Uzunköprü/de bu tip olayların yaşanmış olması bazı insanları ne yazık ki sevindirmiştir. Bu düşünce sakat siyaset anlayışının en büyük örneğidir. Pazarcı esnafının yanında siyaset yaptığını iddia eden şahısların, fotoğraf verip siyasi çıkar elde etmesi dışında, basın açıklamalarından başka bir fiilleri yoktur. Konunun çözümü için emekçiye yardım anlamında hiçbir katkıları olmamıştır. Maksat daha çok bir kaç kişiyi kışkırtıp, tahrik etmekten öteye gitmemektedir. Korkarım bu insanlara yardım yerine zarar vermektedirler.

Sonuç olarak emekçinin ve işçinin yanında olan belediyemiz, bu görüş ve tutumunu yarın da devam ettirecektir. CHP’li bir belediyenin sosyal demokrat anlayışı, emeğe, işçiye bakışı bellidir, en iyi uygulayıcısı da hiç kimsenin şüphesi olmasın belediyemizdir.

Av. Enis İŞBİLEN

Uzunköprü Belediye Başkanı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER