SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

BAŞKAN MÜJDEYİ VERDİ..

BAŞKAN MÜJDEYİ VERDİ..
Bu haber 23 Haziran 2018 - 9:24 'de eklendi ve 547 kez görüntülendi.

Edirne’nin alt yapısı yenileniyor.
İhalesi 2017 yılı Aralık ayında yapılan alt ve üst yapı projesi nihayet onaylandı.
Başkan her zamanki kararlılığını ve korkusuzluğunu gösterdi ve seçimlere 8 ay gibi kısa bir süre kalmış olmasına rağmen 3 yılda bitecek olan bu işi engellemek yerine gerçekleşmesi için uğraş verdi.
Siyasi anlamda gözü kara insanların ortaya koyabileceği bir cesaret örneği bana göre.
Her ne kadar kazım işlemleri belli bir plan ve sıralama ile yapılacak olsa da yine de serzenişlerin çok olacağı kaçınılmaz bir durum olacak.
Ama dedim ya Başkan kararlı bu konuda ve “ben üst yapı ile yani süsleme işleri ile uğraşıp akıllı Başkan olacağıma,bu şehrin en önemli ihtiyacı olan alt yapı sorununu hallederek akılsız Başkan olmaya hazırım” diyerek önemli bi hizmet için kolları sıvadı.
Başkanın akıllı ve zeki bir insan olduğunu her fırsatta dile getiren bir kişi olduğum için bu konuda da mutlaka bir bildiği vardır diyorum ve şer olarak görülen bazı girişimlerin hayır getirdiği gerçeğini görmüş olabileceğini tahmin ediyorum.
Edirne’miz için hayırlı olsun.
Gerek kanalizasyon ve yağmur suyu toplama kanallarında gerekse de içme suyu şebekesinde değişikliğe ve yenilenmeye büyük ihtiyaç olduğu aşıkar.
Başkan Gürkan’ın yapma sözü verdiği en büyük ve önemli çalışmalardan bir tanesi buydu ve onuda gerçekleştirmiş olması karnesinin not ortalamasını en üst seviyeye getirecektir.
Belediye Başkanlarının karneleri de ayni okul karneleri gibidir.
30 yıl gerek öğretmen olarak gerekse de Müdür olarak imzaladığım karnelerin ne anlama geldiğini iyi bildiğim için karnenin sol tarafındaki derslerin önemli ve karne derecesine etki ettiğini,sağ taraftakilerin ise ortalama notuna etki etmeyen ve sadece sosyal anlamda gelişimini gösteren bölüm olduğunu bilirim.
Başkanlarında karnesinde,yönettiği yerleşim biriminin temel sorunlarını hallettiğini ve temel Belediyecilik hizmetlerinde ne kadar başarılı olduğunu gösteren bölüm ile göze hoş gelen ve süsleme tabir ettiğimiz ve not ortalamasına etki etmeyen bölümlerden ibaret olduğunu hepimiz biliyoruz.
Yani Edirne Belediyesinin yapması gereken önemli bir çalışmada hayata geçtiğine göre Başkanın karnesi sanırım hem kendisini hemde sevenlerini sevindirecek dereceyi elde edecektir.
Proje de önemli ayrıntılarda var tabiiki.
Mesela;kanalizasyonların temeli atılan Biyolojik arıtma tesisi ile entegre olması çok önemli bir detay.
İçme suyu projeside yeni yapılan ve Kayalı barajından su getirilen tesise ilk giriş noktasından başlayacak ve kazım çalışmaları peyder pey yapaıalacak.
Bütün bunlar yapıldıktan sonra da üst yapı tamamlanarak 2050 yılına kadar hiçbir sorun yaşanmadan Edirnemizde yaşam sürecek.
Yatırımın bedeli 253 milyon lira.
Parayı İller Bankası veriyor ve Belediye de borçlanıyor.
Bu konuda her zaman vefalı davranarak Çevre ve Şehircilik Bakanına ve eski Milletvekilimiz Mehmet Müezzinoğluna teşekkür eden Başkan Gürkan’ın bu davranışının devam etmesi dileğiyle bir Edirnede yaşayan kişi olarak bende emeği geçenlere teşekkür etmeyi bir borç biliyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER