SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Batı’nın İkiyüzlülüğü!

Katalonya bölgesinde yapılan referandum oylaması ile ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, Batı’nın ikiyüzlülüğünü eleştirdi.

Batı’nın İkiyüzlülüğü!
Bu haber 03 Ekim 2017 - 16:05 'de eklendi ve 566 kez görüntülendi.

25 Eylül’de K. Irak’ta, 1 Ekim tarihinde yani bir hafta ara ile İspanya’nın Katalonya bölgesinde yapılan referandum oylaması ile ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, Batı’nın ikiyüzlülüğünü eleştirdi.

Demirkıran, “25 Eylül’de Kuzey Irak’ta yapılan referandum oylamasının bir benzeri, geçtiğimiz Pazar günü İspanya’nın ‘Katalonya’ bölgesinde yapıldı. Daha doğrusu yapılmak istendi ama İspanya hükümetinin karşı çıkması sonucu birçok yerde oy kullanılamadı, çıkan çatışmalarda 761 kişinin yaralandığı belirtildi.

Buna karşılık Kuzey Irak’taki referandum konusunda İsrail hariç tüm dünya karşı olmasına rağmen oylamaya, dışarıdan herhangi bir müdahale söz konusu olmadı. Aslında olan şuydu; Haçlı-Siyonist ittifakı Irak’ın parçalanması yolunda atılan adımı sadece seyretmeyi tercih etti. Yani Irak’ın bölünmesi yönünde Barzani’ye fiilen engel olmamakla destek oldular. Buna karşılık bir hafta sonra benzer bir durum İspanya’da meydana geldiğinde Haçlı-Siyonist ittifakı İspanyol hükûmetinin oy sandıklarını iptal etmesi, oy kullanılacak yerlerin kilitlenmesi, oy kullanmak isteyenlerin polis gücü ile dağıtılması gibi tavırları karşısında sessiz kalmıştır. Yani Irak’ın bölünmesine destek verenler, İspanya söz konusu olduğunda bölünmenin karşısında yer aldılar. Buna ister ikiyüzlülük, ister samimiyetsizlik deyin, Haçlı-Siyonist ittifakı kendi arasında başka, İslam ülkeleri söz konusu olduğunda farklı bir tavır sergiliyor” şeklinde konuştu.

Ali Demirkıran devamla, “Söz gelimi, Kıbrıs söz konusu olduğunda KKTC’nin Rum kesimi ile birleşmesi için çabalayan Haçlı-Siyonist ittifakı İslam ülkelerinin parçalanması söz konusu olduğunda halkların özgürlüğünü hatırlıyor ve savunuyorlar. Bu ikiyüzlü tavır karşısında İslam dünyasının birleşmek için neyi beklediğini insan merak ediyor. Diğer bir merakımız da Batı’nın bu ikiyüzlülüğüne rağmen hala onlarla dostluğa devam edecek miyiz? Dileriz uyanış için daha çok fazla beklemek zorunda kalmayız” vurgusunu yaptı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER