SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

BBP İl Başkanı Köroğlundan 1 MAYIS AÇIKLAMASI.

Çatışma,gerilim üretmeden 1 Mayıs’ı kutlamalıyız.

BBP İl Başkanı Köroğlundan 1 MAYIS AÇIKLAMASI.
Bu haber 30 Nisan 2018 - 16:10 'de eklendi ve 670 kez görüntülendi.

1 Mayıs  devlete meydan okuma bayramı değildir. işci bayramı için kominist marksist idolojiye ihtiyacımız yok.Marksist kominist ideolojinin anarşist nüveleri Karl Marks ın londrada zenginlik icerisinde yaşadığını niye söylemezler . İslam medeniyeti ve türk kültürü bize yeter peygamberimiz bir hadisinde “İşçiye ücretini teri kurumadan veriniz.” dediğinde ne kominizm nede marksist ideoloji vardı.  Kanuni Sultan Süleyman’ın  vermiş olduğu bir fermanda  şöyle deniyordu:
Aman dikkat edesiniz çalışanların hakları alnının teri kurumadan verile . Hesaplar dikkatli yapılıp, hesap hatası yapılmaya böyle bir medeniyete sahibiz sanayi devrimi yapan batının yüzlerce yıl emekçiyi sömürüp sonrada işci hakları savunucusu olması poradokstur, bize bizim medeniyetimiz yeter. Özellikle  1 mayıs işçi bayramını marjinal  gruplar tarafından istismar edilmemesi,terörize olmuş grupların provakatif eylemleri ve sloganları  emeğin ve alınterinin hakkı olan bayramı gölgelemesin, esasen doğru olanda başkalarının hukukuna
zarar vermeden, toplumda kaos ve kriz oluşturmadan, hepsinden önemlisi çatışma,gerilim üretmeden 1 Mayıs’ı kutlamalıyız.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER