SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

BELEDİYELER VE FESTİVALLER…

BELEDİYELER VE FESTİVALLER…
Bu haber 22 Eylül 2018 - 14:46 'de eklendi ve 550 kez görüntülendi.

Festivaller, mutlaka ve mecburen yapılması gereken asli görevleri arasında olmamasına rağmen görev yaptığı yerleşim birimini tanıtmak, sosyoekonomik yapısına katkı sağlamak, orada yaşayan insanların moral motivasyonlarını arttırıp yaşam standardını arttırmak acısından Belediyeler tarafından görev kabul edilir.

Türkiye’nin birçok yerinde olduğu gibi İlimiz ve İlçelerimizde de bu tür etkinlikler yapılıyor.

Kırkpınar’ı diğerleri ile eş değerde kabul etmek elbette mümkün değildir.

O;varoluş tarihi 650 yılı aşmış ve dünyaya mal olmuş bir önemli organizasyondur.

Edirne Belediyesinin de yüz akı olmayı başarmış Edirne bayramıdır ayni zamanda.

Yıllardır yurt içi ve yurt dışı konukları ağırlamanın mali külfetini çeken Edirne Belediyesi,başarılı bir Organizasyon sonlandırmanın manevi hazzını da yaşar hey yıl.

Edirne Belediyesi bununla da kalmayıp,Bando ve tava ciğer Festivali,Kakava ve Hıdrellez şenlikleri, Kitap Fuarı organizasyonları ile de yerli yabancı birçok insana ev sahipliği yaparak her yıl kendini dünyaya tanıtan bir Belediye olmuştur.

İlçelerimizin bazılarında da festivaller düzenlenerek halkın memnuniyetini kazanan başkanlar hem görev yaptıkları İlçenin tanıtımını sağlarlar,hem de orada yaşayan insanları mutlu etmekteler.

Bazı aklı evvellerin gereksiz ve fuzuli gördüğü ve boşuna para harcamak olarak nitelediği bu organizasyonlar,aksine çok yararlı ve olması gereken etkinlikler olarak değerlendirilmeli ve kabul edilmelidir.

Dünya de en önemli yatırım tanıtımdır.

Ve,dünyada insan için yapılan her yatırım ve eğlence organizasyonu en gerekli ve olması gereken görev kabul edilmelidir.

Bu görevi başarı ile sürdüren ve bu konulara bütçe ayıran Belediye Başkanlarına ne mutlu.

Hepsini kutluyorum.

Enez,İpsala,Havsa,Meriç ve Uzunköprü Belediye Başkanlarının bu konudaki gayret özveri ve düşünceleri takdire şayan bir çalışma anlayışı olarak birçok kişinin hafızalarına yer etmiştir.

Hepsine katılıp gerek gazetem ve sitemde,gerekse de ETV de paylaşarak bu güzellikleri görmenizi sağlamaya çalışıyorum ayni zamanda.

Halkın nabzını tuttuğum için de bunu rahatlıkla yazabiliyorum.

Vatandaşlar mutlu ve memnunlar.

Belediye Başkanlarına karşı çok büyük takdir duyguları ifade ediyorlar.

Bazı muhalif kişiler hariç tabiî ki.

Olmaması gerekir ama mükemmel organizasyonlara çamur atmaya çalışan kişiler de yok değil.

Lalapaşa İlçemiz ilk Festival etkinliği düzenleyen ilçemizdi bildiğim kadarıyla.

Ama şimdi birkaç yıldan bu yana maddiyat yokluğu nedeniyle Belediye Meclisinin aldığı bir karar ile kaldırılmıştı.

Hala da yapılmıyor.

Ondan sonra başlayan İlçeler bu etkinliklerini sürdürürken Lalapaşa ilçe halkı ve başka illerde yaşayan Lalapaşalılar bu organizasyonun kaldırılışının üzüntüsünü hala yaşıyor.

Lalapaşalıların tek dileği,ilçelerinin tanıtımında büyük rol oynayan ve kökeni Lalapaşa da olan birçok kişinin doğduğu ve yaşadığı yerleri görmelerine neden olan bu organizasyonu yeniden başlatacak bir Belediye Başkanının göreve gelmesi.

İnşallah diyerek tüm ilçelerimizin bu tür etkinlikleri görev kabul edip bütçelerini buna göre ayarlamaları temennilerimizi sunalım.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER