SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

BİR NEFES DE BORSADAN…

Sıkıntıları gidermek amaçlarıyla başlatılan “Nefes Kredisi Projesi” devam ediyor.

BİR NEFES DE BORSADAN…
Bu haber 04 Nisan 2018 - 7:46 'de eklendi ve 482 kez görüntülendi.

TOBB, Ziraat Bankası, Denizbank, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım ile Kredi Garanti Fonu (KGF) ortaklığında, KOBİ’lerin finansmana erişimde yaşanan sıkıntıları gidermek amaçlarıyla başlatılan “Nefes Kredisi Projesi” devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Edirne Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk; “Nefes Kredisi” projesine Edirne Ticaret Borsası olarak destek veriyoruz. TOBB tarafından Türkiye genelindeki her oda ve borsaya belirli bir miktarda kaynak tahsisi gerçekleştirildi. Ancak Borsa olarak daha fazla üyemizin krediye ulaşması için 1 Milyon TL ek kaynak sağlama kararı aldık. Bu sayede üyelerimize toplamda 10 Milyon TL ilave kredi limiti tahsis edilecek. Üyelerimizden aldığımız gücü, yine üyelerimiz için kullanmaktan memnuniyet duyuyoruz. Projenin ülkemize ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” dedi.

KREDİ KOŞULLARI

ETB üyelerinin Borsadan alacakları faaliyet belgesi ile projede yer alan banka şubelerine hemen başvurabileceklerini belirten Öztürk; “Nefes Kredisi faiz oranı aylık yüzde 0,99 olacak ve azami 200 bin lira kredi kullanılabilecek. Kredi 12 eşit taksitli olacak. Kredinin %85’i Hazine destekli KGF kefaleti kapsamında olacak. KOBİ’lerimizin çok ciddi bir teminat sıkıntısı olmayacak. Kredinin yıllık faiz oranı yıllık %11,88 seviyesinde olacak. Diğer bir ifadeyle üyelerimiz mevduat faizinden 3 puan aşağıda kredi kullanacak.” dedi.

MASRAF EN FAZLA 51 TL

Bankaların TOBB Nefes Kredisi için alacağı masraf kefalet oranının %0,03’ü (onbinde üç) ile sınırlı olacak. Dolasıyla bankalar 51 TL’nin üzerinde masraf almayacak. Üyeler düşük faizin yanı sıra düşük masraftan da yararlanacak.

Proje ile KOBİ’lere toplamda 5 milyar kredi imkanı sağlanarak ve faiz yükünden 400 milyon liraya yakın tasarruf etmeleri hedefleniyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER