SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

BİR YIL GEÇTİ BİLE….

DİLEĞİMİZ; NİCE YILLARA BAŞARILARLA…..

BİR YIL GEÇTİ BİLE….
Bu haber 30 Mart 2020 - 15:00 'de eklendi ve 3.763 kez görüntülendi.

Belediye Başkanları bu gün Görev sürelerinin bir yılını dolduruyor.
Merkez İlçe ile birlikte 9 Belediye Başkanının bir yıllık süre içerİsinde vatandaşlara verdikleri sözlerin ve vad ettiklerinin ne kadarını yerine getirdiler ne kadarını diğer yıllara aktardılarsa onun muhasebesinin ve hesabının yapıldığı gün bu gün.
Aslında tüm Belediye Başkanları ilk yılın değerlendirmesini yapmalı.
Neleri yaptım neleri yapamadım sorusunu kendine sorarak halkı bilgilendirmeli.
İşte bu konuda vatandaşların beklentisi tüm başkanların bu konuda bir açıklama yaparak basın yoluyla kendilerine bilgi verilmesi ve aydınlatılması galiba.
Bazı Başkanlar zaman zaman yaptığı çalışmaları anlatan toplantılar yapmalarına ve vatandaşları bilgilendirmelerine rağmen birçok Belediye Başkanı bu konuda sessizliğini korudu yıl içinde.
Bu durumda vatandaşlar da Başkanların nasıl olsa daha dört yılımız var diyerek işi zamana bırakmış olabileceğini ama zamanın çok çabuk geçtiğini ifade ederek bilhassa yapılmayanların sebebinin açıklanmasını istiyor.
CORONA virüsü ile ilgili çalışmaların yoğun olduğu bir dönemde ilk yıllarını tamamlayan Belediye Başkanlarına bundan sonraki süreçte daha başarılı ve etkin işler yapmaları dileğini sunan vatandaşlar,Başkanların her konuda açık ve şeffaf olmasını ve her konuyu onları bu göreve getiren kişiler olarak kendileri ile temas ve iletişim halinde olmalarını istiyorlar ve Nice yıllara diyorlar.
Edirne Güncel Gazetesi olarak biz de İl Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın 6.yılını,Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlunun 1.yılını,Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan’ın 1.Yılını,Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran’ın 6.yılını,İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal’ın 1.yılını,Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan’ın 1.Yılını,Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek’in 1.yılını,Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç’in 1.yılını,Lalapaşa Belediye Başkanı İsmail Arslanın 1.yılını tebrik ediyor,bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz.

İşte bir yıl önce yani 31.Mart 2019 tarihinde yapılan seçimi kazanaran Başkanlık koltuğuna oturan Belediye Başkanlarının almış olduğu oy oranları;

Merkez Recep Gürkan
CHP %44,87

Enez Özkan Günenç
CHP %58,65

Havsa Aydın Balkan
AK Parti %54,28

İpsala A. Naci Ünsal
İyi Parti %48,70

Keşan M. Helvacıoğlu
AK Parti %49,25

Lalapaşa İsmail Arslan
AK Parti %47,67

Meriç Erol Dübek
CHP %61,46

Süloğlu Mehmet Ormankıran
CHP %55,39

Uzunköprü Özlem Becan
CHP %56,47

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER