SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Bircan: İlan fiyatları arttı

Yerel basının en önemli gelir kaynağı olan resmi ilanlara sonunda zam yapıldı.

Bircan: İlan fiyatları arttı
Bu haber 28 Mayıs 2018 - 17:05 'de eklendi ve 633 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın daha önce defalarca dile getirdiği, Meclis gündemine taşıdığı, soru önergesi verdiği, ilgililerle görüşerek çözülmesine katkı sunduğu yerel basının en önemli gelir kaynağı olan resmi ilanlara sonunda zam yapıldı.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, demokrasinin vazgeçilmez unsuru yerel basının ayakta kalmasını sağlayan resmi ilanların halen 2016 fiyatları ile ödeme yapıldığını kaydederek, “Konuyu sürekli gündemde tuttuk, soru önergeleri verdik, Meclis’te dile getirdik, ilgili bürokratlarla görüştük ve Haziran 2018’den geçerli olmak üzere ilan fiyatlarının artışını sağladık” diye konuştu.

CHP’li Bircan, her şubat ayında belirlenen tarifenin 2017 ve 2018 şubat aylarında yenilenmediğine dikkat çekerek, “Basınımız can damarı bu ilan fiyatları 2 sene yenilenmedi. AKP’nin basına yaklaşımının bir başka kanıtıdır bu mağduriyet” dedi.

Bircan Basın İlan Kurumu tarafından gazetelere verilen resmi ilanların sütun/santim fiyatının tirajı 50 binin altında olan gazetelerde yüzde 20.19 artarak 10,40 TL’den 12.50 TL’ye, tirajı 50 binin üzerinde olan gazetelerde yüzde 9.59 artarak 36,50 TL’den 40,00 TL’ye yükselmesinin yeterli olmadığını ifade ederek, “2 buçuk sene fiyatı artırmadılar, şimdi yaptıkları artış çok yetersiz” diye konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER