SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Bircan öğretmenler gününü kutladı

Çağdaş, Atatürkçü nesiller yetiştiren öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlu olsun.

Bircan öğretmenler gününü kutladı
Bu haber 23 Kasım 2017 - 13:04 'de eklendi ve 308 kez görüntülendi.

Eğitimin önemi, AKP iktidarında daha da iyi anlaşılıyor. AKP 15 yılın sonunda eğitim sistemini tamamen çökertmiştir. Kalitesiz ve niteliksiz eğitim için çalışan AKP, sınav sistemlerini de yap boz tahtasına çevirerek tüm yurttaşların mağdur olmasını sağlamıştır.

Eğitimli insandan korkan AKP, eğitim sistemini bu yüzden yok etmiştir. Öğrencileri için fedakarca çalışan öğretmenleri yok sayan, onların nitelikli eğitim verecekleri ortamı yok edenler, bunun hesabını er- geç verecektir.

İçinde bulunduğumuz şartlar öğretmenler gününü kutlamamıza engeldir. En temel haklardan olan nitelikli eğitime parasız ulaşım hakkı tamamen yok edilmiştir.

Sürekli olarak değişen ve gericileşen eğitim sistemi öğrencilerin çağdaş, bilimsel eğitim almalarını engellemektedir. Bilimsellikten uzaklaştırılan bir eğitim zaten milli eğitim niteliğini kaybetmiştir. Laik eğitim, eğitimin milliliğinin ve bilime dayalı olmasının da baş desteğidir. Türkiye uluslararası eğitim ölçümlerinde en gerilerde yer almaktadır. Bir ülkenin geleceğini karatmak istiyorsanız AKP’nin eğitim politikalarını o ülkede uygulamanız yeterlidir. Cumhuriyetimizi kuranlar bize ne kadar güçlü bir cumhuriyet bırakmışlardır ki bu yıkıma direnmiştir.

Eğitim sistemini yok etmek için yoğun çaba harcayan AKP, öğretmen atama sistemini de yandaşlığa endekslemiştir. Hiçbir liyakat gözetilmeden mülakat ile yandaşlar öğretmen yapılmaktadır.

Öğretmenleri itibarsızlaştıran, atanmalarını engelleyenler ülkemizin huzur ve mutluluğunun önündeki en büyük engeldir.

AKP İktidarında öğretmenler günü buruk kutlanır. Ancak AKP’nin iktidardan gittiği gün öğretmenlerimizin bayramı olacaktır.

Öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarken; bize bu güzel ülkeyi armağan eden başöğretmenimiz Atatürk’ü, çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için çalışırken şehit edilen öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anıyorum

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER