SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Bizleri ticari açıdan bir araya getirecek olan ETSO dur

İnci, “biz esnaf ve işadamları olarak bir araya gelemiyoruz.

Bizleri ticari açıdan bir araya getirecek olan ETSO dur
Bu haber 13 Aralık 2017 - 6:58 'de eklendi ve 634 kez görüntülendi.

Edirne Genç İşadamları Derneği (EGİAD) Başkanı Hakan İnci, basın mensuplarıyla bir araya gelerek 2017 yılını değerlendirdi. Türkiye ekonomisindeki büyümenin yüzde 11,1 olarak gerçekleşmesini değerlendiren İnci, bunun ticari anlamda hissedilmediğini ifade etti.

Geride bırakmaya hazırlandığımız 2017 yılının işadamları ve esnaflar açısından zor bir yıl olduğuna değinen İnci, dövizde önlenemeyen bir artışın söz konusu olduğunu, iflas eden esnaf sayısının hızla arttığını belirtti. Mart ayında esnafa kefaletle verilen kredilerin ödenemediğini belirten İnci, birçok esnafın kredi çekerek kefaletle aldıkları kredilerin taksitini ödeme çalıştığını söyledi.

Dövizdeki hareketliliğin Edirne’ye yaradığını, kentte alış veriş için gelen Yunan ve Bulgar turist sayısını arttırdığına dikkat çeken Hakan İnci, ancak bunun esnafı yanılmaması gerektiğini, bu hareketliliğin sadece komşu ülke vatandaşlarının alım gücünü arttırdığını söyledi.

Oda ve borsa seçimlerinin 2018 yılında yapılacak olmasına da değinen Edirne Genç İşadamları Derneği Başkanı Hakan İnci, seçilecek olan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde Edirne’yi en iyi şekilde temsil edecek bir isim olması gerektiğini ifade etti. İnci, “biz esnaf ve işadamları olarak bir araya gelemiyoruz. Bizleri ticari açıdan bir araya getirecek olan Edirne Ticaret ve Sanayi Odasıdır. Umarım 2018’de bu birliktelik sağlanır” dedi

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER