SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Bu milletten Atatürk sevgisini silemezler

Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa

Bu milletten Atatürk sevgisini silemezler
Bu haber 14 Temmuz 2018 - 22:12 'de eklendi ve 375 kez görüntülendi.
  1. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında Edirne’de konser veren ünlü sanatçı Selda Bağcan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve yüzlerce Edirneli ile İzmir Marşı’nı söyledi. Büyük coşkunun yaşandığı gecede Bağcan, “Bu milletten Atatürk sevgisini silemezler, silemeyecekler” dedi.

                Ünlü ses sanatçısı Selda Bağcan, Sarayiçi Konser Alanı’nda Edirneliler ile buluştu. Sevilen şarkılarını hayranlarıyla birlikte söyleyen Selda Bağcan, geceye katılanlara muhteşem bir gece yaşattı. Konseri Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’da dinledi. Gürkan, çimlerin üzerine oturarak, Selda Bağcan’ın şarkılarına eşlik etti.

Daha sonra sahneye çıkan Başkan Gürkan, Selda Bağcan ile birlikte İzmir Marşı’nı seslendirdi. İzmir Marşı’na yüzlerce Edirneli de eşlik etti.

                İzmir Marşı sonrasında Gürkan, “Sen Mustafa Kemal dersin. Ben İzmir anlarım, Afyon anlarım, Uşak anlarım, Edirne anlarım. Sen Mustafa Kemal dersin. Ben özgürlük, bağımsızlık, Türkiye Cumhuriyeti anlarım. Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa” dedi.

                Selda Bağcan da “Bu milletten Atatürk sevgisini silemezler, silemeyecekler. Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa” diye konuştu.

                Bağcan’a plaket takdim eden Gürkan, “Sesiyle büyüdük, bize verdiği sevgiyle büyüdük. Aşkıyla, heyecanıyla ama en önemlisi memleket sevgisi ile büyüttü bizi. Memleket sevdası ile büyüttü bizi. Bir insanın sahneye de çıksa, sahneye çıkarılmasa da, zindana da tıkılsa memleket sevdasının bitmeyeceğini gösterdi bizlere. Biz Selda Bağcan’ı öyle sevdik. Gözlerimiz dolu dolu izledik. Yüreğimizden taşan sevgilerle, gözlerimizden akan yaşlarla izledik. Belediye Başkanı olduğumda tek bir düşüm vardı. O bıyıklarımın yeni terlediği dönemlerde bize bu ülkeyi sevdiren, bu ülkenin insanını sevdiren o kocaman devleri Edirne’ye getirmek. Edip Akbayram’ı getirdik, Zülfü Livaneli’yi getirdik, Selda Bağcan’ı bir türlü getiremedik. Uğraştık, çabaladık. Çok yoğundu ki. O öğrendiğimiz mücadeleci ruhumuz, devrimci ruhumuzla vazgeçmedik. Ve bu akşam gerçekten hepimizi yıllar öncesine götürdü. Hepimizi tekrar sevdalarımızla, hayallerimizle, gelecek düşlerimizle buluşturdu. Sağ olasın. Var olasın büyük insan” dedi.

                Konser büyük bir coşkuyla sona erdi.

Saraçlar Caddesi’nde ise Ali Altay ve Elif Kaya sevenleriyle buluştu

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER