SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Cennet vatanın aziz şehitleri; vatan size çok şey borçlu”

Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar payidar kalacaktır.

Cennet vatanın aziz şehitleri; vatan size çok şey borçlu”
Bu haber 16 Mart 2018 - 20:22 'de eklendi ve 728 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çanakkale Zaferi’nin Türk Milleti’nin vatan ve millet sevgisiyle yazdığı bir tarih; bütün dünyaya karşı onurunu, şerefini, namusunu ve bağımsızlığını kanının en son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanış destanı olduğunu söyledi. Gürkan, “Vatan uğruna canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyorum. Ülkemizin bekası, birlik ve beraberliği için Afrin’de terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele eden Mehmetçiklerimize sevgi, saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Cennet vatanın aziz şehitleri; vatan size çok şey borçlu” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara yer verdi:

 “Türk Milleti’nin hürriyet ve bağımsızlığını hedef alan taarruz ve saldırılara karşı dünya tarihinin seyrini değiştirecek çapta bir direnişin adıdır Çanakkale Destanı. Çanakkale Destanı; yaşlısından gencine; kadınından çocuğuna, bir millettin birlik ve beraberlik içinde küllerinden nasıl yeniden doğabileceğini tüm dünyaya gösterdiği bir zaferdir. Azmin, inanç ve vatan sevgisinin vücuda büründüğü bir dönüm noktası, Kurtuluş Savaşı için yakılan ilk kıvılcımdır. Hiç kuşkusuz ki, Türk Milleti’nin asla esir alınamayacağını gösteren bir savaştır, Çanakkale Savaşı. Dünyaya “Çanakkale Geçilmez” diyerek tarihin akışını değiştiren şanlı ecdadımız; sadece bu cennet vatanı değil; göğsümüzde taşıyacağımız bir gururu da bizlere miras bırakmıştır.  Bu miras sonsuza kadar bizimle yaşayacak; atalarımızın kanlarıyla sulanan bu cennet topraklar; daha nice evlatlar yetiştirmeye devam edecektir. Ülkemizin birlik ve beraberliğine göz diken karanlık güçler, dün olduğu gibi bugün de emellerine asla ulaşamayacaktır. Rengini şehitlerimizin aziz kanından alan Türk Bayrağı, sonsuza kadar göklerde dalgalanmaya devam edecek; Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar payidar kalacaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Türk Milleti’nin bu eşsiz mücadelesini; tarihe adını altın harflerle yazdırdığı bu destanı milletimize armağan eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin hatıraları karşısında saygıyla eğiliyor, istiklal ve egemenliğimiz, hürriyet ve bağımsızlığımız için canları pahasına mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Öte yandan terör örgütlerine karşı Afrin’de kahramanca mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Allah’tan kolaylık diliyor, bu operasyon sırasında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar diliyorum. Kalbimiz de, duamız da Afrin’de mücadele eden Mehmetçiklerimizle birlikte. Bu vatan sizlere çok şey borçlu.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER