SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

ÇEVRECİLERİN ÖRNEK DAVRANIŞI TAKDİR TOPLADI..

ÇEVRECİLERİN ÖRNEK DAVRANIŞI TAKDİR TOPLADI..
Bu haber 12 Eylül 2021 - 11:46 'de eklendi ve 193 kez görüntülendi.

Edirne’de bir grup çevreci, farkındalık oluşturmak amacıyla Tunca Nehri kenarinda bir araya gelerek, plastik atıkları topladı. Etkinlikte en çok çöp toplayanlara ise çeşitli ödüller verildi.


Tunca Nehri kenarında bir araya gelen Çevre Kurulusları Dayanışma Derneği (ÇEKUD), Yeşilay, İl Müftülüğü, kurum ve sivil toplum kurulusu temsilcileri, birbirleriyle yarışarak çöp topladı. Çevreciler, nehir kenarının bu kötü görüntüsüne karşın plastik ve cam şişe atıklarını toplayarak farkındalık oluşturmayı amaçladı.

Edirne Müftüsü Alettin Bozkurt, en çok toplayan çevre gönüllülerine matara, etkinliğe katılan öğrencilere ise kitap hediye etti.

Çevre duyarlılığını aşılamak için bu etkinliği düzenlediklerini söyleyen Bozkurt, çevre temizliğine devam edeceklerini kaydetti.

Yeşilay Edirne Şube Başkanı Müzekka Bayrak da, ‘Sağlıklı nesil, Sağlıklı gelecek’ mottosuyla temizliğin önemine dikkat çektiklerini söyledi.

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği Edirne Temsilcisi Ertuğrul Halaşlı ise doğaya karşı daha fazla duyarlı olunması gerektiğini söyledi.

Plastiğe karşı açtığı savaş ile tanınan Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğretim görevlisi İspanyol Begona Rodriguez de, etkinliğe karılanlara çok teşekkür etti.

Etkinlik sonunda katılımcılara bez torba ve kitap hediye edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER