SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

DAHA NİCE 94.YILLARA…

DAHA NİCE 94.YILLARA…
Bu haber 26 Ekim 2017 - 21:26 'de eklendi ve 643 kez görüntülendi.

Cumhuriyetin kuruluşunun 94.yılını idrak etmenin gururunu yaşıyoruz.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize armağan ettiği ve koruma görevi ile sorumlu tuttuğu Cumhuriyetimizin ve onun kazanımlarının kıymet ve değerini bilen bir toplumun fertleri olarak, daha nice 94.yılların mutluluk ve heyecanını yaşayacağız.

Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en önemli miras olan bu olgu etrafında top yekûn bir araya gelebilme, kardeşçe ve dostça yaşama istek ve arzusunun doruğa çıktığı şu günlerde ihtiyacımız olan moral gücünü yine Laik, çağdaş ve Atatürk sevgisi ile yumak olmuş bu yönetim biçiminin kazanımları verecektir.

Yeter ki bizler, sahip olduğumuz bu çok önemli değerlerin kıymetini ve kadrini bilen insanlar olma özelliğimizi yitirmeyelim.

Ayni yoğun duygular içinde olduğuna inandığım siz değerli okurlarımın Cumhuriyete ve onun kazanımlarına olan bağlılığınızın hiçbir zaman eksilmemesi temennisi ile 94.yıldönümünü yürekten kutluyorum.

Ne mutlu Türk’üm Diyene.

Ne mutlu, Atatürkü, Cumhuriyeti ve şehit kanlarıyla elde edilmiş vatan toprağına sahip olan Türk Milletine.

CUMHURİYET

Kan akıttık, can verdik; öyle kavuştuk sana, Adın bile mutluluk veriyor insana. Seviyoruz seni biz canımızdan ileri, Atamıza söz verdik, dönmeyeceğiz geri!

Eğer bir gün uğruna gerekirse canımız, Damarımızda saklı senin için kanımız. Yaşamak için ölmek davasıdır hürriyet, Yüz binlerce şehidin adıdır Cumhuriyet!

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER