SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Edirne Belediyesi, işçilere Mesleki Yeterlilik Belgesi kazandırıyor.

Edirne Belediyesi, işçilere Mesleki Yeterlilik Belgesi kazandırıyor.
Bu haber 09 Nisan 2021 - 13:00 'de eklendi ve 48 kez görüntülendi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Sınavı geçen personelimiz bu belgenin sahibi olacak. Belgeye sahip olmayan personel belediyemizde çalışamayacak. Tüm çalışanlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Edirne Belediyesi, riskli ve tehlikeli meslek alanlarında çalışan işçilere Mesleki Yeterlilik Belgesi kazandırıyor. Eğitime katılacak olan 492 işçi teorik ve pratik olarak yapılacak olan sınavlara girecek. Bu sınavları kazanan işçiler bu belgeyi almaya hak kazanacak. Sınav öncesinde işçileri ziyaret eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Sınavı geçen personelimiz bu belgenin sahibi olacak. Belgeye sahip olmayan personel belediyemizde çalışamayacak. Tüm çalışanlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Edirne Belediyesi, riskli ve tehlikeli meslek alanlarında çalışan işçilere Mesleki Yeterlilik Belgesi kazandırmaya yönelik gerçekleştirdiği sınavın ilkini Edirne Belediyesi Kültür Merkezinde düzenledi. Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğünde çalışan işçilere yönelik düzenlenecek olan bu sınavlarda mesleki yeterlilik aranacak. Pratik ve teorik olarak yapılacak olan bu sınavı geçen işçiler Mesleki Yeterlilik Belgesinin sahibi olacak. 
 
Sınav öncesi personele başarılar dileyen Başkan Gürkan, “Personelimizin eğitimi ve nitelikli istihdamını çok önemsiyor, bu nedenle işçilerimize Mesleki Yeterlilik Belgesi kazandırıyoruz. Teorik ve pratik olarak yapılacak bu sınavı geçen personelimiz bu belgenin sahibi olacak. Bu belgeye sahip olmayan personel belediyemizde çalışamayacak. Bu nedenle bu sınav çok önemli. Gireceğiniz ya da çalıştığınız yerde bu belgeler ile işler yapacak ve maaş alacaksınız. Çantanızda ne kadar çok belge olursa sizler için o kadar iyi olur. Hepinize başarılar diliyorum” dedi. 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER