SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

EDİRNE BELEDİYESİ, SAHTE İŞ ALIMI İLANINA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI.

EDİRNE BELEDİYESİ, SAHTE İŞ ALIMI İLANINA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI.
Bu haber 08 Haziran 2021 - 15:56 'de eklendi ve 157 kez görüntülendi.

Edirne Belediyesi, sosyal medya üzerinden belediyeye şoför alınacağı yönünde yapılan bir duyurunun dolandırıcılık konusu olabileceğini belirterek vatandaşlardan buna itibar etmemelerini istedi.

Edirne Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle:
“Belediyemize müracaat eden bir vatandaşımız, sosyal medyada yapılan bir paylaşım üzerine ilgili telefon numarasını aradığında kendisine Edirne Belediyesi’ne 2 şoför alınacağı ve 900 lira yatırması halinde müracaatının alınacağının söylendiğini, kendisinin de bunu yatırdığını belirterek konu hakkında bilgi istemiştir. Kendisine belediyemizin bu yönde bir personel alımı olmadığı belirtilmiştir. Yapılan incelemede sözkonusu paylaşımla karşılaşılmıştır. Paylaşımda belediye adı belirtilmediği, ancak arayan kişilere önce hangi ilden aradığının sorulduğu, ondan sonra da o ilin belediyesine alım yapılacağının bildirildiği tespit edilmiştir. Bunun dışında çok sayıda vatandaşımız da söz konusu paylaşımla ilgili Belediyemizi arayarak konu hakkında bilgi istemiştir.
 
Edirne Belediyesi’nin böyle bir personel ilanı ve alımı yoktur. Yapılan paylaşımın bir dolandırıcılık konusu olduğu değerlendirilmektedir. Bu nedenle de konu ilgili paylaşımla birlikte emniyete intikal ettirilmiştir.Vatandaşlarımızın, bu ve bunun gibi paylaşımlara asla itibar etmemesini, aksi takdirde mağduriyet yaşabileceklerinin bilinmesini önemle rica ederiz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER