SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Edirne Kent Konseyi olarak Kasım ayı son çarşamba toplantısı saat 18.00 de

Kasım ayı son çarşamba toplantısı saat 18.00 de Belediye Binası Eski Nikah Salonu’nda toplantı yapılacaktır.

Edirne Kent Konseyi olarak Kasım ayı son çarşamba toplantısı saat 18.00 de
Bu haber 28 Kasım 2017 - 14:47 'de eklendi ve 782 kez görüntülendi.

Bu toplantıların amacı; kent sorunlarına ortak aklı oluşturmak ve birlikte çözümler bulmaktır.

Kasım ayı konusu;“Sivil Toplum Örgüğtlerinin ve Kent Konseylerinin Kent Yönetimine Katılımı” olacaktır. Konu iler ilgili araştırmaları olan T.Ü. Öğretim Görevlisi Dr. Pınar Akarçay toplantımıza konuk olacak ve sivil örgütlerimizden oluşan katılımcılarla konuyu tartışacağız.

Kent yönetimine, yerel yönetimlere sivil örgütle kent konseyleri ve gönüllü yuttaşlar olarak katılımcı olabilir miyiz sorusunun yanıtını arayacağımız toplantıya kenttin sivil örgütleri olan dernekler, sendikalar, odalar, baro, yurttaş inisiyatifleri, platformlar, kadın-gençlik örgütlenmeleri veya birey olarak kentlilerimiz, kent yönetimine katılabilmek için ne yapıyorlar, bunu tartışacak ve görüşlerimizi belirleyeceğiz.

Katılımcı demokrasi sözüne anlam katacak, yaşamda buluşturacak olan kentlilerdir, kentlilerin katılım talebidir. Bu sözün idarecilerin dilinde olması katılımcı demokrasinin varlığına kanıt değildir.

STÖ yöneticileri ve kentliler olarak yerel yönetimlere katkı sunmak, birlikte kent için iş yapmak, katılımcı demokrasi sözünü kent hayatında uygulamaya geçirebilmek için bu toplantıya tüm kentlilerimizi bekliyoruz.

28.11.2017

Ziya Gökerküçük

EKK Başkanı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER