SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

EDİRNE KENT MÜZESİ; MÜZELER GÜNÜ’NDE ÜCRETSİZ

Gürkan, “Geçmişin en derin kalıntıları müzelerde anlatılır.

EDİRNE KENT MÜZESİ; MÜZELER GÜNÜ’NDE ÜCRETSİZ
Bu haber 17 Mayıs 2018 - 8:40 'de eklendi ve 312 kez görüntülendi.

Edirne Belediyesi Kent Müzesi; Müzeler Günü ve Avrupa Müzeler Gecesi nedeniyle öğrencilere tüm gün; yetişkinlere ise 19.00-23.00 saatleri arasında ücretsiz olacak. Geçmişin en derin kalıntılarının müzelerde anlatıldığını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Edirne Kent Müzesi, Edirne’nin geçmişin yolculuk yapmak isteyen ziyaretçilerini bekliyor” dedi.

                Edirne Belediyesi Kent Müzesi, Müzeler Günü ve Avrupa Müzeler Gecesi nedeniyle 18 Mayıs Cuma Günü öğrencilere tüm gün; yetişkinlere ise 19.00-23.00 saatleri arasında ücretsiz olacak.

Yaklaşık bir yıl önce Hafızağa Konağı’nın restore edilmesiyle ziyarete açılan Edirne Belediyesi Kent Müzesi; Müzeler Günü ve Avrupa Müzeler Gecesi nedeniyle ücretsiz hizmet verecek. Öğrencilerin Edirne Kent Müzesi’nin sadece müzeler gününde değil; haftanın 7 günü ücretsiz olarak ziyaret edebileceğini ifade eden Başkan Gürkan; yetişkinlerden de 1 TL gibi çok cüzi bir ücret alındığını söyledi.

Edirne Kent Müzesi’nde kentin tarihinin, kültürünün objeler ve belgelerle sergilendiğini ifade eden Gürkan, “Geçmişin en derin kalıntıları müzelerde anlatılır. Hiç kuşkusuz ki müzeler sanatın en güzel halidir. Müzeleri gezmek; geçmişe sahip çıkmak; geçmişin izlerini geleceğe taşımaktır. Geçmişe yolculuk yapmak; yaşadığı kenti daha da yakından tanımak isteyen herkesi müzemize bekliyoruz” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER