SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi
Melih Yurduseven

EDİRNE KILIÇDAROĞLUNU BEKLİYOR…

EDİRNE KILIÇDAROĞLUNU BEKLİYOR…
Bu haber 01 Kasım 2017 - 21:01 'de eklendi ve 664 kez görüntülendi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Edirne’ye geleceği haberini İl Başkanlığının yanı sıra açılışların yapılacağı Belediye Başkanları da duyurdu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Kılıçdaroğlu’nun Edirne Belediye Başkanlığı tarafından kente kazandırılan belediyeye ait bazı tesislerinin açılışına, belediye tarafından yapımı planlanan bazı tesislerin ise temel atma törenine katılacağını söyledi.

Gürkan; “3 Kasım Cuma Günü Sayın Genel Başkanımız belediyemizin tesislerini açmak ve aynı zamanda diğer projelerin temel atma törenine katılmak üzere Edirne’ye gelecek” dedi.

Edirne’nin yanı sıra Keşan, Uzunköprü ve Süloğlu ilçelerinde de açılışlara katılacak olan Kılıçdaroğlu’nun seçimlerde Türkiye Birinciliği elde etme başarısı göstermiş olan bir İl olan Edirne’de yapacağı konuşmalarda neler söyleyeceği merak ediliyor.

Bu bakımdan da Edirne’liler kendisini bekliyor.

Siyasi kimlikle sanırım ilk kez 25 Kasım 2008 tarihinde gelmişti Edirne’ye.

O tarihlerde adı ülke gündemine yolsuzlukları araştırmak ve kamuoyuna açıklamak gibi bir görev ile anılan ve sık sık Televizyon kanallarında boy gösteren CHP grup Başkan vekili Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya gezisi dönüşünde Edirne’ye de uğrayarak hem Kurtuluş Bayramı kutlamalarına iştirak etmiş hem de araç trafiğine kapatılmış olan Saraçlar caddesinin açılışını gerçekleştirmişti.

Hatta Edirne Televizyonunun ana haber bültenine de konuk olan Kılıçdaroğlu,

Ak Partiye ve Erdoğan’a oy anlamında zarar verecek en küçük ayrıntıyı dahi bulma ve açıklama görevi ile donatılmış görüntüsü vermişti.

Ana haber bülteni içinde benim gerçekleştirdiğim 38 dakikalık söyleşide edindiğim intiba, Kılıçdaroğlu tam bir bürokrat oluşu ve Devlet memurluğu kimliğinin büyük bölümünün hala üzerinde duruyor olmasıydı.

Bana göre henüz siyasetçi olamamıştı.

Hatta “Benden ne kadar siyasetçi olursa ondan da o kadar olur” siyasetçi olur demiştim program sonrasında.

Konuşma yeteneği Allah vergisi.

O da vardı kendisinde.

Bu özelliği biraz siyasetçi gibi gösteriyordu kendisini ama müfettişlik titri ağır basıyordu.

Zaten müfettişlikten gelmiş olması nedeniyle partisi tarafından böyle bir göreve yönlendirilmiş olmalıydı bana göre.

Kendisine araştırmaları nasıl yaptığı konusunda bir soru yönelttiğimde şöyle demişti yanlış hatırlamıyorsam; “Yolsuzluklar ile mücadele etmek her vatandaşın görevi olmalı aslında.

Ben bir dosyayı aylarca incelerim ve araştırırım. Bir insanın haysiyeti ve onuru ile oynamak ayıp ve günahtır”

Tabiî ki yıllar geçti ve Kılıçdaroğlu Genel Başkan olarak siyasetin tepesinde yer almasıyla sanırım birçok eksikliklerini de telafi etti bu süreçte.

Daha sonra birçok Edirne ziyareti gerçekleştirdi zaten.

Genel Başkan olarak kaçıncı ziyaretidir bilemiyorum ama daha önce de yazdığım bir köşe yazımda belirttiğim gibi, böyle yüksek oylar çıkartan İllerin ziyaret sayısı biraz daha fazla olmalı bana göre.

Partisini büyüten ve yücelten insanların bulunduğu şehirlerin Genel Başkanlar tarafından ziyaret edilmesi elbette orada yaşayan insanları moral motivasyon açısından üstün hale getirir.

İnşallah bundan sonra Edirneli CHP lilerinde arzuladığı sık ziyaretler gerçekleştirilir.

Bu ziyaret hayırlı uğurlu olsun.

Başkan Gürkan da dâhil CHP li Belediye Başkanlarının Genel Başkan’a çeyizlerini yani yaptıklarını göstererek kendisinin gözüne girme ve takdirini kazanma amacını da yerine getirme görevi yapacak bu ziyaret.

Şimdiden Genel Başkan Kılıçdaroğluna hoş geldiniz diyelim.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER