SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

EDİRNE ORTAK AKLI ARIYOR

Yerinde kentsel dönüşüm projesinden etkilenecek üç mahalle sakinlerini bekliyoruz..

EDİRNE ORTAK AKLI ARIYOR
Bu haber 30 Ocak 2018 - 16:12 'de eklendi ve 796 kez görüntülendi.

Edirne Kent Konseyi olarak her ayın son Çarşamba günü yaptığımız toplantıların Ocak ayı konusu; yerinde kentsel dönüşüm olacaktır. 05 Ekim 2017 günü Sayın Belediye Başkanının yaptığı basın toplantısı ile gündeme giren yerinde kentsel dönüşüm, bilindiği üzere üç mahallemizi kapsamaktadır.

Fatih Mahallesi, 1. Murat Mahallesi ve Kocasinan Mahallesini kapsayan yerinde kentsel dönüşüm, mahalleler başta olmak üzere kentte de konuşulmaktadır. Kentte yaşananları, konuşulanları gündeme getirerek paydaşları bir araya getirmeyi amaçladığımız aylık toplantılarda ortak akıl da oluşmakta ve kurumlara yarar sağlamaktadır.

Kentte icra kurumlarının yararlanmasını amaçladığımız bu tür toplantılar kentliler tarafından da ilgi ile takip edilmekte ve saygı görmektedir.

Adı geçen mahallelerde görüştüğümüz mahalle sakinleri konuyu değişik kişilerden araştırma ve öğrenme derdinde olduklarını beyan etmektedirler. Ne, nasıl, neden, nerede, ne zaman ve kim sorularına yanıt arayan mahallelilere katkı sunmak amacı ile düzenlediğimiz toplantıya en başta Belediyemiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü (Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Şube Müdürlüğü), İnşaat Mühendisleri Odası Edirne İl Temsilciliği, Mimarlar Odası Edirne İl Temsilciliği ve TMMOB yetkilileri davet edilmiştir. Ayrıca toplantılarımızın daimi davetlisi ve bileşenlerimiz olan sivil toplum örgütleri de toplantıya davet edilmiştir.

Yerinde Kentsel Dönüşümden etkilenecek olan Fatih, 1. Murat ve Kocasinan Mahallelerinde yaşayan kentlilerimizin katılması ve düşüncelerini belirtmesi çok önemlidir. Her konunun kentlilerle tartışılması manasında önemli olan bu toplantıya katılmak ve duygu ve düşüncelerimizi paylaşmak, sorularımıza yanıt bulmak anlamlı olacaktır.

Yerinde kentsel dönüşüm projesinden etkilenecek üç mahalle sakinlerini, kentlilerimizi ve ilgili kurumlarımızı 31 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 18.00’de Edirne Belediye Binası alt katında olan eski Nikâh Salonu’na bekliyoruz.

30.01.2018

Ziya Gökerküçük

Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulu Adına

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER