SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

“Edirne ve Aytos’ta Çevrenin Geliştirilmiş Korunması” Projesinde Final Konferansı

“Edirne ve Aytos’ta Çevrenin Geliştirilmiş Korunması” Projesinde Final Konferansı
Bu haber 14 Haziran 2022 - 13:16 'de eklendi ve 373 kez görüntülendi.

Edirne İl Özel İdaresi tarafından INTERREG IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında Bulgaristan’ın Burgaz Belediyesi ortaklığı ile uygulanmakta olan “Edirne ve Aytos’ta Çevrenin Geliştirilmiş Korunması” isimli proje kapsamında Final Konferansı düzenlendi.
11-12 Haziran 2022 tarihinde Bulgaristan’ın Burgaz ilinde düzenlenen etkinliğin birinci gününde projenin basın toplantısı gerçekleştirildi. Basın toplantısına İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, Aytos Belediye Başkanı Vasil Edrev ve her iki tarafın proje ekipleri katıldı.
Açılış konuşmalarını gerçekleştiren Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler bu tür programların her iki ülke ilişkilerini olumlu yönde etkilemeye devam ettiğini ve gelecek dönemde de yeni projelerle bu işbirliğini devam ettirmek istediklerini ifade etti.
Etkinliğin ikinci günü Trakya Üniversitesi öğrencileri ve Aytos lisesi öğrencileri Aytos’ta bir araya gelerek çevre ile ilgili düşüncelerini yansıtan resimler çizdiler ve çevrenin korunması ile ilgili fikirlerini içeren bir deklarasyon yayınladılar. Etkinlik, deklarasyon sonucu “Çevre Emin Ellerde” mottosu yayınlayan gençlerin karşılıklı olarak yerel danslarından oluşan kısa bir gösteri yapmaları ile son buldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER