SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

Edirne’lilerin Ak Partiye bakış açısı değişti.

CHP ye yüklenen Akmeşe;“Senelerdir bir çivi dahi çakamadılar”

Edirne’lilerin Ak Partiye bakış açısı değişti.
Bu haber 30 Temmuz 2018 - 19:30 'de eklendi ve 713 kez görüntülendi.

24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olması nedeniyle il başkanlığı görevinden istifa eden ve daha sonra yeniden İl Başkanlığına atanan İlyas Akmeşe bu gün bir basın toplantısı düzenleyerek başta Seçim döneminin İl Başkanı Nesim İba olmak üzere seçim çalışmalarında özverili çalışmalar sergileyen herkese teşekkür etti.

Edirne için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da en iyisini yapmaya çalışacaklarını ifade etti.İl Başkanlığı makamında düzenlenen toplantıda Başkan Akmeşe ilk olarak 24 Haziran seçim sürecinde yaşananları değerlendirerek Edirne de parti oylarının artışını önemli olduğunu ve artık Edirnelilerin Ak Partiye bakış açılarının değiştiğini ifade etti.

AK Parti olarak bir seçimin bittiği günün ertesinde bir sonra ki seçime hazırlıklara başladıklarını ve güçlü bir teşkilat olduklarının altını çizen Akmeşe bu seçim çalışmalarının kendisi içinde büyük bir tecrübe olduğunu ve Yerel Seçimlerde bunun çok yararını göreceğine inandığını söyledi. Akmeşe konuşmasını şöyle sürdürdü;“Her geçen gün Edirnelilerin bakış açısı AK Partiye değişiyor. Biz bunu farkındayız, çünkü benim içinde bu milletvekilliği süreci bizim için önemli oldu. Yani benim hemen hemen Edirne’de gitmediğim köy kalmadı. Girmediğimiz mahallede kalmadı. Bütün vatandaşlarla da birebir konuma şansım oldu. Gerçekten çok yoğun bir tempo oldu. Bu süreçte bizim il başkanlığımızı yapan Nesim İba’ya ve tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Edirne’de belli bir noktaya geldik. Önümüzde Mart Ayı’nda yapılacak seçimler var. Bütün konsantremiz ve bütün gücümüzle yerel seçimlere hazırlanmaya başladık. Bizde biliyorsunuz hep söyleriz, bir seçim biter hemen ertesi gün diğer seçim için çalışmalara başlanır. Gerçekten Edirne’de güçlü bir teşkilat yapımız var. Biz de bu süreçte inşallah Edirne için Edirneliler için en iyisini ve en güzelini yapmaya gayret edeceğiz.” Dedi.

Akmeşe, Belediye başkanlığını kazanacaklarını dile getirerek, şunları söyledi: “Sakın dünkü yağmurdan sonra Sayın Belediye Başkanı’nı eleştirdi anlamayın. Biz belediyeyi sadece Recep Gürkan belediye başkanı olduğundan beri değil, CHP zihniyetinin Edirne’yi yönettiğinden itibaren hep zaten başarısızlığını söylüyoruz ve Edirneliler de bunu görüyorlar. Recep Bey’e sormuyorum, Hamdi Bey’e de soruyoruz, altyapı için CHP’nin yönettiği dönemlerde ne yaptınız Edirne’ye? Senelerdir Edirne CHP Belediyesinde ve senelerdir de Edirne’ye bir çivi dahi çakılmadı. Ben şuana kadar CHP’ye oy verip de memnun olan tek bir CHP’li görmedim”dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER