SON DAKİKA

Edirne Güncel Gazetesi

EDSYB’ NİN YENİ YÖNETİMİNE BAŞARILAR DİLİYORUZ

KAÇ TANE DAMIZLIK HAYVAN YETİŞTİRDİNİZ?

EDSYB’ NİN YENİ YÖNETİMİNE BAŞARILAR DİLİYORUZ
Bu haber 20 Mart 2018 - 17:07 'de eklendi ve 694 kez görüntülendi.

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya EDSYB(Edirne Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği) seçimlerinde yeni göreve seçilen heyeti tebrik etti ve başarılı çalışmalar diledi. Şaban Kaya, Saadet Partisi olarak çiftçinin, üreticinin, alın terinin yanındayız, dediği açıklamasında şunları söyledi;

Hayvancılığın gelişmesi ve damızlık hayvan yetiştirilmesi için 20 yılı aşkın bir süre önce kurulan damızlık hayvan yetiştiricileri birliğinin geçen Pazar günü yapılan kongresinde bayrak değişimi yaşandı. Yeni göreve gelen Ahmet Turgay ve yönetim kurulu üyesi seçilen arkadaşlarımıza başarılı çalışmalar temenni ediyorum. Özellikle hayvan ithalatının arttığı, hayvancılık açısından çok kritik bir zamanda göreve gelen bu kardeşlerimize büyük görevler düşüyor.

54. Refahyol hükümetinden önce et ithalatı bugünkü gibi son hızıyla devam ediyordu. Bu ithalatın yerli üreticimize büyük zarar vermesi sebebiyle ithalat durduruldu. Ardından Edirne, damızlık hayvan yetiştiriciliğinde pilot il seçilmişti. Üretim desteklendi. Edirneli üretici harekete geçti. Bu sayede Türkiye’nin pek çok yerine Edirne’de yetiştirilen damızlık hayvanlar gönderilmeye başlandı.

Bu süreç AKP hükümeti döneminde durdu. Edirne artık damızlık üretmiyor, üretemiyor. İthal etten alınan vergiler indirildi, canlı hayvan, hatta kesilmiş et ithal eder hale geldik.

KAÇ TANE DAMIZLIK HAYVAN YETİŞTİRDİNİZ?

İşte tam bu süreçte göreve gelen EDSYB yetkililerine çağrıda bulunmak istiyoruz;

Damızlık sığır yetiştirmek için kurulan bu birlik kuruluş amacına uygun çalışmalıdır. Yerli Irkların ıslahı, verimli hale gelmesi için büyük gayret gösterilmelidir. Kaç tane damızlık hayvan yetiştirdiniz, bu alanda nasıl bir çalışma yaptınız, çiftçinin refahı için, gelirinin artması, rekabet gücü artışı için hangi projeleri uyguladınız? sorularına yüz aklığı ile cevap verebilmek için şimdiden harekete geçmenizi bekliyoruz

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER